X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Forum Ekonomiczne w Krynicy. Pierwszy dzień "polskiego Davos"

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 20:00
Pod hasłem "Europa jutra. Silna czyli jaka?" ruszyło w Krynicy-Zdroju Forum Ekonomiczne, zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. W tym roku w debatach, panelach dyskusyjnych i prezentacjach Forum bierze udział ponad 4 tys. osób. Polskie Radio 24 realizuje z Forum swoje audycje na żywo.
Audio
  • Rusza Forum Ekonomiczne w Krynicy - relacja Przemysława Lisa (IAR)
Panel dyskusyjny pt. Sesja Plenarna: Europa jutra. Silna, czyli jaka? w Krynicy-Zdrój
Panel dyskusyjny pt. "Sesja Plenarna: Europa jutra. Silna, czyli jaka?" w Krynicy-ZdrójFoto: PAP/Grzegorz Momot
  • Ruszyło 29. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, zwane "polskim Davos"
  • Zaproszeni goście i prelegenci rozmawiają o gospodarce, polityce, społeczeństwie, cyberbezpieczeństwie i ochronie zdrowia
  • Wśród gości także przedstawciele ministerstw: energii, inwestycji i rozwoju, przedsiębiorczości i technologii, rolnictwa, cyfryzacji, ochrony środowiska, sportu i turystyki, zdrowia, a także obejmujący funkcję szefa NIK b. minister finansów Marian Banaś
  • Krynickiej konferencji towarzyszą też m.in.: Forum Regionów i Konferencja Europa Karpat

Na miejscu są też dziennikarze portalu PolskieRadio24.pl i Polskiego Radia 24.

1200_Forum_w_Krynicy_Free (1).jpg
Marszałek Senatu o Forum w Krynicy: trzeba dbać o dobre imię Polski

Marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowki, inaugurując obrady Forum podkreślał, że to miejsce "debaty o problemach i wyzwaniach stojących przed Europą Środkowo-Wschodnią, ale też o problemach globalnych".

>>> [PROSTO Z KRYNICY] Prof. H. Domański: ludzie oczekują przekazu politycznego, bo wiedzą, że działania polityków rzutują na ich życie

Wśród gości trzydniowego spotkania, zwanego często "polskim Davos", są tradycyjnie już przedstawiciele rządów i parlamentów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, szefowie przodujących spółek, eksperci, naukowcy, ludzie kultury oraz mediów z kilkudziesięciu krajów.

Ponad 200 paneli dyskusyjnych

Na program tegorocznego Forum złoży się sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych i wykładów oraz rozmaite prezentacje. Dominować będzie tematyka ekonomiczna, polityczna i społeczna, choć nie zabraknie też dyskusji poświęconych innowacjom, cyberbezpieczeństwu, mediom czy ochronie zdrowia.

Mateusz-Morawiecki-Sejm-pap-1200.jpg
Mateusz Morawiecki: obniżenie PIT kosztowne dla budżetu, ale korzystne dla społeczeństwa

Wśród głównych tematów Forum będą: energetyka, strategiczne surowce, rozwój gospodarczy, inwestycje, infrastruktura, transport, wyzwania środowiskowe, międzynarodowa współpraca gospodarcza oraz nowe technologie i cyfryzacja gospodarki.

>>> [PROSTO Z KRYNICY] Tomasz Sakiewicz: przemówienie Mike'a Pence'a miało ogromny nośnik polityczny

Członkowie rządu i zagraniczni goście

Organizatorzy Forum zapowiadają, że w panelach i dyskusjach wezmą udział liczni przedstawiciele polskiego rządu, m.in. ministrowie: energii – Krzysztof Tchórzewski, inwestycji i rozwoju – Jerzy Kwieciński, przedsiębiorczości i technologii – Jadwiga Emilewicz, rolnictwa – Jan Krzysztof Ardanowski, cyfryzacji – Marek Zagórski, ochrony środowiska Henryk Kowalczyk sportu i turystyki – Witold Bańka, zdrowia - Łukasz Szumowski, a także obejmujący funkcję szefa NIK b. minister finansów Marian Banaś.

Wśród gości zagranicznych, którzy potwierdzili swój udział w krynickim Forum, są m.in.: minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto, bułgarska wicepremier odpowiedzialna za politykę ekonomiczną i demograficzną Mariana Nikolova, a także b. głównodowodzący armii USA w Europie, a obecnie honorowy przewodniczący Centrum ds. Analizy Polityki Europejskiej, gen. Ben Hodges.

Spotkania tematyczne

morawiecki w davos 1200.jpg
Mateusz Morawiecki w Davos: jesteśmy poważnym partnerem dla największych firm

Krynickiej konferencji towarzyszą też m.in.: Forum Regionów, w którym uczestniczą samorządowcy z kilkunastu państw europejskich, Konferencja Europa Karpat, Forum Bezpieczeństwa, Forum Energetyczne, Forum Innowacji, Forum Cyberbezpieczeństwa czy Polonijne Forum Ekonomiczne. Zaplanowano również Forum Ochrony Zdrowia, w ramach którego odbędą się dyskusje z udziałem menedżerów opieki zdrowotnej i przedstawicieli administracji.

>>> [PROSTO Z KRYNICY] Tomasz Wróblewski: Polska hubem polityki USA

W trakcie Forum Instytut Studiów Wschodnich rozpocznie cykl spotkań i debat promujących publikację "NATO: 1949-1999-2019. 20 lat Polski w 70-letnim Sojuszu". Projekt powstał w ramach programu Ministerstwa Spraw Zagranicznych - "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2019".

Statuetka Człowieka Roku

Podczas gali wieńczącej drugi dzień Forum nagrodzone zostaną osoby oraz instytucje, które – w ocenie członków Rady Programowej Forum Ekonomicznego - nadają ton życiu publicznemu, społecznemu i gospodarczemu w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagrody Forum Ekonomicznego przyznawane są w kategoriach: Człowiek Roku, Firma Roku i Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej. Nazwisko laureata najbardziej prestiżowej statuetki - Człowieka Roku – do ostatniej chwili trzymane jest w tajemnicy.

Saulius Skvernelis_PAP_1200.jpg
Forum Ekonomiczne w Krynicy: premier Litwy Saulius Skvernelis "Człowiekiem Roku"

W tym roku, w opinii wielu obserwatorów Forum, wyróżnienie może przypaść premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Jak podał portal Onet, właśnie szef polskiego rządu jest poważnym kandydatem do tegorocznej nagrody; w ubiegłym roku otrzymał ją premier Litwy Saulius Skvernelis, a w poprzednich latach premier Węgier Viktor Orban, premier Beata Szydło, i (w 2015 r.) prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas gali wręczona zostanie również nagroda Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza, przyznawana twórcom i promotorom kultury za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury naszego regionu. Ubiegłorocznym laureatem tej nagrody był kompozytor Krzysztof Penderecki. Środową galę wręczenia nagród uświetni koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod batutą podpułkownika Leszka Mieczkowskiego.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy wielu branż. Głównym partnerem Forum jest Województwo Małopolskie. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podsumowanie Forum Ekonomicznego w Krynicy. "Próba diagnozy po 30 latach transformacji"

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 19:37
W Krynicy Zdroju zakończyło się XXVIII Forum Ekonomiczne. W tym roku uczestniczyło w nim około 5 tysięcy gości z całego świata, którzy wzięli udział w około 250 panelach, dyskusjach i spotkaniach. Przez trzy dni politycy, przedsiębiorcy, naukowcy i inni rozmawiali o problemach i wyzwaniach, jakie stoją przed gospodarką i społeczeństwem.
rozwiń zwiń