X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal

Oskarżał PiS o wykorzystywanie służb w kampanii. Sławomir Neumann musi sprostować nieprawdziwe informacje

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 18:18
Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Sławomirowi Neumannowi (PO-KO) sprostować nieprawdziwe informacje podane przez niego w wywiadzie dla portalu wyborcza.pl, odnoszące się do wykorzystania przez PiS w kampanii służb specjalnych i prokuratury.
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: facebook.com/Sławomir Neumann

Informację przekazał pełnomocnik wyborczy KW PiS Krzysztof Sobolewski. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Sławomirowi Neumannowi zamieszczenie sprostowania na portalu wyborcza.pl.

neumann-pap-1200.jpg
"Biżuteria, restauracje, alkohol". Kolejne informacje ws. poselskich wydatków Sławomira Neumanna

Treść sprostowania

Sprostowanie ma brzmieć: "W dniu 4 września 2019 r. w wywiadzie dla portalu wyborcza.pl podałem nieprawdziwe informacje, jakoby sztab wyborczy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, tudzież jego szef, zlecał organom ścigania zatrzymania osób i tworzenie fikcyjnych podstaw działań tych organów, jak również, że KW Prawo i Sprawiedliwość używa w kampanii wyborczej służb specjalnych i prokuratury, powierzając im konkretne zadania. Sławomir Neumann".

Co dokładnie powiedział S. Neumann?

Sławomir Neumann w wywiadzie dla wyborcza.pl powiedział: "dzisiaj zatrzymano byłego prezesa PKN Orlen Jacka K., potem jest akcja z cysternami, które opisują całą tę sytuację. Występuje na konferencji premier Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński. To jest patologia państwa jeżeli dzisiaj są takie działania, że na zlecenie sztabu wyborczego, w poszczególne godziny zatrzymuje się ludzi, tworzy się jakąś historię o jakichś nadużyciach, to to jest patologia państwa i to jest wykorzystywane w kampanii wyborczej. Już nie na zlecenie Zbigniewa Ziobry działają prokuratorzy, a na zlecenie szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego. Z tym mamy do czynienia. Cała reszta to jest wielka hucpa i pic. (...) To jest typowe pisowskie oszustwo i kłamstwo, do tego robione przy użyciu służb specjalnych, prokuratury, gdzie całą tę akcję obudowuje się dodatkowo jeszcze zatrzymaniem byłego prezesa PKN Orlen i na cysternach związanych w jakiś sposób z Orlenem są reklamy. To po prostu jest putinowska metoda, rosyjska metoda robienia kampanii wyborczej. Ja mówię - to jest patologiczna metoda, to pokazuje, że żyjemy w państwie patologicznym, gdzie władza w sposób niekontrolowany, nawet już nie próbuje ukrywać, że wykorzystuje cały aparat państwa do walki politycznej."

24 godziny od uprawomocnienia

Sprostowanie ma zostać opublikowane na stronie głównej serwisu wyborcza.pl w zakładce "wiadomości" w terminie 24 godz. od uprawomocnienia się postanowienia.

Jednocześnie Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił oddalić wniosek o przeprosiny, zakaz rozpowszechniania takich informacji oraz zapłatę na rzecz organizacji pożytku publicznego.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Biżuteria, restauracje, alkohol". Kolejne informacje ws. poselskich wydatków Sławomira Neumanna

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 13:20
CBA wytacza ciężkie działa przeciwko Sławomirowi Neumannowi z PO - napisał "Super Express". W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, do którego dotarł SE, agenci wyliczają, że polityk wydawał pieniądze zasilające konto jego biura poselskiego na biżuterię, restauracje, alkohol.
rozwiń zwiń