X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal

B. Szydło: państwo ma dawać szanse tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 13:04
- Fenomenem polskiego rozwoju jest to, że programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki. Udało nam się coś niesamowitego - powiedziała była premier Beata Szydło na konwencji PiS w Katowicach. 
Audio
  • Była premier Beata Szydło na konwencji wyborczej PiS w Katowicach
Wicepremier Beata Szydło w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach
Wicepremier Beata Szydło w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w KatowicachFoto: PAP/Łukasz Gągulski
  • Beata Szydło podkreśliła podczas swojego wystąpienia, że "programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki"
  • Wicepremier zaznaczyła, że "z rozwoju gospodarczego ma prawo korzystać każdy, bez względu na to, gdzie mieszka, gdzie żyje"
  • Gospodarka ma służyć ludziom. Gospodarka jest dla ludzi - mówiła europosłanka

- Z rozwoju gospodarczego ma prawo korzystać każdy, bez względu na to, gdzie mieszka, gdzie żyje - mówiła europosłanka Beata Szydło. Podczas konwencji programowej PiS odbyła się debata, w której udział wzięli: premier Mateusz Morawiecki, była premier, europosłanka PiS Beata Szydło, minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Premier Mateusz Morawiecki Katowice 1200 PAP.jpg
Premier: państwo musi bronić przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją

- Górnictwo jest ważnym elementem polskiej gospodarki. Oczywiście ono się musi zmieniać, ono musi być dofinansowane, ono musi być nowoczesne, jak nowoczesne technologie węglowe. Ono musi trwać. Dzisiaj, po tych czterech latach naszych rządów można powiedzieć, że i tego słowa dotrzymaliśmy, górnictwo polskie jest bezpieczne i się rozwija - mówiła Beata Szydło.

Wykorzystać potencjał poszczególnych regionów

Wicepremier dodała, że ważne jest wykorzystanie potencjału poszczególnych regionów. - Z rozwoju gospodarczego ma prawo korzystać każdy, bez względu na to, gdzie mieszka, gdzie żyje - czy w małym mieście, małej miejscowości, na wsi, czy w dużym mieście. Bez względu na to, czy żyje na północy, na południu, wschodzie, czy zachodnie Polski, czy w centrum - każdy ma prawo korzystać z rozwoju gospodarczego - powiedziała.

- Gospodarka ma służyć ludziom. Gospodarka jest dla ludzi. Gospodarka ma stwarzać możliwości stabilizacji życia i godnego życia polskich rodzin - to było podstawowe nasze założenie - mówiła Beata Szydło. - Państwo ma stwarzać możliwości, państwo ma przede wszystkim dawać szanse, tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji - wspierać, tych, którzy są kreatywni - wspierać również w tym, żeby oni potem ten swój potencjał potrafili wykorzystać i przełożyć na rozwój gospodarczy - podkreślała.

1200_Morawiecki_PAP.jpg
Premier przedstawił pakt dla małych przedsiębiorców. Propozycje wsparcia i ulg

Fenomen polskiego rządu

Beata Szydło mówiła również, że rząd wiedział, że Polsce są potrzebne projekty społeczne, które będą wspierały regiony i rodziny oraz miały stać się elementem rozwoju gospodarczego Polski. - To jest ten fenomen polskiego rozwoju - to, że programy społeczne stały się motorem napędowym polskiej gospodarki - mówiła. - Udało nam się coś niesamowitego, bo do tej pory wszyscy mówili o tym, że programy społeczne to jest koszt i budżet państwa tego nie jest w stanie unieść, ażeby tak szeroko pójść z programami społecznymi - dodała.

Była premier wskazała, że program 500+ pobudził konsumpcję i dał ludziom wiarę, że mogą bezpiecznie myśleć o swojej przyszłości.

pkr/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło: zaufaliśmy Polakom, tak jak oni zaufali nam. Rodziny są naszym największym kapitałem

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 12:15
- Od 2020 r. około 40 mld zł rocznie będzie przeznaczane na program 500+. Do tej pory wydaliśmy na ten program około 80 mld zł. Polskie rodziny są naszym największym kapitałem - mówiła była premier Beata Szydło podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Sobolewski: w Katowicach PiS przedstawi propozycje gospodarcze

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 09:34
- Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju gospodarczego - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
rozwiń zwiń