X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Nowa zakopianka już do dyspozycji kierowców. Otwarto pierwszy z trzech odcinków drogi

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 12:06
Kierowcy od soboty korzystają z pierwszego z trzech budowanych górskich odcinków drogi ekspresowej S7, czyli nowej Zakopianki - od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju i dalej dwujezdniowej drogi głównej przyspieszonej do Chabówki.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Twitter/GDDKiA Kraków

Jest to pierwszy z trzech fragmentów budowanej na południe od Krakowa drogi S7, od Lubnia do Rabki Zdroju, który został oddany do użytku. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapowiedział w sobotę, że wszystkie trzy będą gotowe do 2021 r.

zako1.jpg
Nowa "Zakopianka" będzie gotowa pod koniec 2020 roku

- Ta droga będzie swoistym silnikiem napędowym turystyki i gospodarki regionu, ale też dla wszystkich tych, którzy jadą tranzytem będzie drogą bezpieczną, bo bezpieczne drogi to cel i priorytet rządów Prawa i Sprawiedliwości - powiedział szef resortu infrastruktury podczas uroczystości otwarcia trasy w Skomielnej Białej.

"Zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań"

Jak podkreślił, górski odcinek Zakopianki jest drogą nowoczesną i komfortową.

- Ta droga to jeden z najpiękniejszych odcinków i najtrudniejszych pod względem inżynieryjnym. Zastosowano tutaj wiele nowatorskich rozwiązań. Okazuje się, że polscy inżynierowie, bo przecież oni tutaj na co dzień spędzali czas wraz ze swoimi włoskimi kolegami, są w stanie tego typu obiekty realizować. To jest powód do dumy - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

Z ponad 6-kilometrowego odcinka od Skomielnej Białej do Chabówki ponad jedna trzecia, czyli ok. 2,3 km, poprowadzona została na wiaduktach. Powstało ich siedemnaście, w tym najdłuższy i najwyższy, liczący kilometr długości i 50 m wysokości, oraz cztery małe obiekty na ciekach przy węźle Skomielna.

Trzy odcinki

Odcinek S7 Skomielna Biała - Radka Zdrój oraz nowy odcinek drogi krajowej nr 47 klasy głównej przyspieszonej (GP) od Rabki Zdroju do Chabówki budowała włoska firma Salini Impregilo z Mediolanu. Koszt inwestycji wyniósł ok. 615 mln zł. Gwarancja jakości wykonanych prac będzie obowiązywała przez 10 lat.

Liczący ok. 16,7 km fragment nowej Zakopianki, w tym 15,8 km o parametrach drogi ekspresowej, podzielony został na trzy odcinki realizacyjne, każdy z osobnym wykonawcą: Lubień - Naprawa, Naprawa - Skomielna Biała oraz Skomielna Biała - Rabka Zdrój.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister infrastruktury: inwestycje na górskiej części Zakopianki niezagrożone

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:10
Inwestycje realizowane przez włoskie firmy na górskim fragmencie drogi ekspresowej S7, czyli popularnej Zakopiance w Małopolsce nie są zagrożone – zapewnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najdłuższy wiadukt w Polsce przetestowany. Wkrótce szybszy przejazd zakopianką

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 12:24
Próby obciążeniowe najdłuższego i najwyższego w Polsce wiaduktu w ciągu nowej zakopianki, przeprowadzone we wtorek i środę, wypadły bardzo dobrze – powiedział dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasz Pałasiński. Dodał, że pierwsze auta pojadą tamtędy we wrześniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy spraw. Dlaczego inwestycje drogowe się przedłużają?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 19:25
- Potrzebne są mechanizmy rewaloryzacyjne, które w przypadku skokowego wzrostu cen materiałów i usług, pozwolą przetrwać wykonawcom budów. Te skokowe podwyżki powinny być troską nie tylko firm wykonawczych, ale też inwestora, w tym państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Fabirkiewicz, sekretarz generalny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP.
rozwiń zwiń