X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal

Żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie w całym kraju zamknięte na dwa tygodnie

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 10:45
- Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na 2 tygodnie - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Decyzja zapadła na spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.
Audio
  • Łukasz Szumowski: zamknięcie szkół to nie czas ferii (IAR)
  • Mateusz Morawiecki o zamknięciu szkół na dwa tygodnie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Lukasz Solski/East News

Mateusz-Morawiecki-pap-1200.jpg
Premier o polskich działaniach ws. koronawirusa: słuszne i podjęte we właściwym czasie
  • Placówki oświatowe i żłobki będą nieczynne do 25 marca
  • Premier podkreślił, że działanie to ma na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa
  • Zamknięcie szkół nie oznacza "czasu ferii", dzieci powinny w tym czasie pozostać w domu

Premier wskazał, że już od 12 marca placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, ale pozostaną otwarte. Nauczyciele do końca tygodnia będą w nich pilnować dzieci, aby dać rodzicom szansę na zorganizowanie opieki.

Mateusz Morawiecki tłumaczył, że w walce z epidemią konieczne są zdeterminowane działania wyprzedzające, aby spowolnić maksymalnie rozprzestrzenienie się koronawirusa. Jak mówił, eksperci podkreślają, że należy wystrzegać się dużych skupisk ludzkich - a takimi skupiskami są też placówki oświatowe.

PAP Łukasz Szumowski 5 1200.jpg
Zamknięcie placówek z powodu koronawirusa. Szumowski: to czas kwarantanny naszego społeczeństwa

Szef rządu przypomniał też, że dzieci często są "nośnikami wirusa". Jak wskazał, o ile dzieci rzadko zapadają na chorobę i jeśli już zapadną, to przechodzą ją w sposób stosunkowo łagodny, ale - jak zaznaczył - "one jednak przenoszą chorobę i mogą zarazić nasze babcie, naszych dziadków i może to się stać bardzo niebezpieczne"

Podczas konferencji minister zdrowia podkreślił, że zamknięcie szkół oznacza tak naprawdę kwarantannę, a dzieci powinny w tym czasie pozostać w domach. - To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny - powiedział Łukasz Szumowski. 

Po wystąpieniu premiera minister rodziny Marlena Maląg poinformowała o zamknięciu też żłobków i klubów dziecięcych. Minister zapowiedziała uruchomienie specjalnych zasiłków dla rodziców dzieci, które pozostaną w domach. Wzór oświadczenia jest dostępny na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a bliższych informacji na ten temat udziela specjalna infolinia ZUS pod numerem 22 5601600.


marlena malag pap 1200.jpg
"Wprowadziliśmy zasiłek dla rodziców". Minister rodziny o zamknięciu placówek oświatowych

Z kolei minister edukacji Dariusz Piontkowski zapewnił, że decyzja o zawieszeniu zajęć nie wpływa na razie na terminarz obecnego roku szkolnego. 

Sztab kryzysowy zdecydował również o czasowym zamknięciu od czwartku instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin.

Źródło: TVP.Info

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

B. minister zdrowia: za działania w związku z koronawirusem postawiłbym rządowi PiS piątkę

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 19:42
Za dotychczasowe działania w związku z koronawirusem postawiłbym rządowi piątkę – powiedział "Rzeczpospolitej" były minister zdrowia Marek Balicki. Szef resortu w rządzie SLD skrytykował też Małgorzatę Kidawę-Błońską za "uciekanie się do teorii spiskowych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: będziemy mieli wzrost liczby zachorowań. To wymaga odpowiedzialności

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 07:24
- W sprawie koronawirusa ważne jest, by przestrzegać decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego oraz administracyjnych, które były i będą wydawane - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Apelował o odpowiedzialność, m.in. stosowanie się do zasad kwarantanny w przypadku osób nią objętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To profesjonalista". Marek Sawicki chwali działania ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 09:37
- W mojej ocenie minister zdrowia Łukasz Szumowski to profesjonalista, który do sprawy koronawirusa podszedł prawidłowo - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki (PSL). Zdaniem Michała Wypija (PiS), "w tym momencie politycy nie dzielą się według barw partyjnych tylko na tych odpowiedzialnych i nieodpowiedzialnych".
rozwiń zwiń