more_horiz
PR24 Portal

Premier: chcemy, aby Polska była najlepszym w Europie krajem do życia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 17:40
- Naszym podstawowym celem, naszym celem celów jest uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie, kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości powołania nowego rządu.
Audio
  • Premier: w swoich działaniach będziemy się kierować szlachetnością (Polskie Radio 24)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Twitter / Kancelaria Premiera
  • Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim powołano nowy rząd
  • Będzie liczył dwadzieścia resortów, a na jego czele ponownie stanie Mateusz Morawiecki
  • Premier podkreślił, że służba Polsce "to zaszczyt nieporównywalny z niczym innym, jedna z największych rzeczy"

"Cel celów" rządu

– Odwaga, determinacja i przywiązanie do ojczyzny, to takie wartości, których najbardziej potrzebujemy przy naprawie Rzeczpospolitej, naprawie losu naszych rodaków. To wartości, o których mówił prezydent Lech Kaczyński – wskazał Mateusz Morawiecki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
PAP Andrzej Duda 8 1200.jpg
Andrzej Duda do powołanych ministrów: sprawdzili się państwo w służbie dla Polski

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Prezydent powołał nowy rząd. Jeszcze dziś pierwsze posiedzenie

Szef rządu podkreślił, że "celem celów" jego gabinetu jest "uczynienie z Polski kraju najlepszego do życia w Europie".  Kraju, do którego wrócą ci, którzy wyemigrowali, a wszyscy, którzy w Polsce mieszkają, będą czuli się tutaj dobrze i szczęśliwie – dodał.

"Będziemy się kierować szlachetnością"

– Wiemy doskonale, że w świetle kamer, fleszy będziemy 1 procent naszego czasu, a 99 procent to żmudna i mozolna praca, ślęczenie nad dokumentami, trudne negocjacje, rozmowy, czasami międzynarodowe, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązania dla Polski i Polaków – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier zadeklarował również, że członkowie rządu "będą się kierowali szlachetnością przy podejmowaniu wszelkich decyzji". – Przy wszystkich naszych działaniach, które mają doprowadzić do silniejszej, piękniejszej Rzeczpospolitej – podkreślił.

duda morawiecki pap 1200.jpg
"Więcej ekspertów, mniej polityków". Prof. Kazimierz Kik o nowym rządzie

Rząd Mateusza Morawieckiego Rząd Mateusza Morawieckiego

"Wyborcy potwierdzili kierunek zmian"

Premier podkreślił, że dewizą rządu "jest i będzie Polska, która jest wielką rzeczą, najważniejszą rzeczą dla nas wszystkich, dla wszystkich Polaków".

Mateusz Morawiecki podziękował za okazane zaufanie wszystkim rodakom, którzy w wyborach potwierdzili "kierunek zmian, działań, naprawy Rzeczypospolitej", prowadzonych przez rząd PiS. – To zaufanie niezwykle zobowiązuje – zapewnił.

Zakończył swoje wystąpienie słowami premiera II Rzeczypospolitej Jędrzeja Moraczewskiego. - "Pragniemy poprawiać los milionów ludzi, prostować drogi dla Polaków i spełniać wolę narodu". Tak właśnie pragniemy i tak właśnie będziemy czynić - zadeklarował Mateusz Morawiecki.

msze

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem