- Gikiewicz jest pewnym punktem w bramce Unionu
- Zespół gospodarzy może spodziewać się kar za zachowanie pseudokibiców
- Union zajmuje obecnie 13. miejsce w Bundeslidze z dorobkiem 10 punktów
Historyczne derby Berlina w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech zakończyły się zwycięstwem beniaminka Unionu. Więcej niż podczas spotkania działo się na trybunach oraz chwilę po zakończeniu meczu, kiedy na boisku pojawili się zamaskowani pseudokibice gospodarzy.
Z NRD do Bundesligi. Jak Union Gikiewicza trafił do elity?
Już podczas meczu było gorąco, a sędzia przerywał grę, z powodu rac wystrzeliwanych na murawę. Nie inaczej było na koniec, kiedy na murawę wtargnęła grupka fanów Unionu. W całe zamieszanie zaangażował się Rafał Gikiewicz, golkiper wygranej drużyny. Polak podbiegł do pseudokibiców i i nakazał im natychmiastowego powrotu na trybuny. Jak się okazało, uwagi bramkarza poskutkowały, a grupa opuściła murawę.
Obecnie Union Berlin zajmuje 13. miejsce z dorobkiem dziesięciu punktów. Beniaminek kolejny mecz rozegra 9 listopada na wyjeździe przeciwko Mainz.
(mb)