more_horiz
Gospodarka

Tesco zamknie w Polsce kolejne 32 sklepy. Pracę straci 1300 osób

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 20:53
Sieć handlowa Tesco planuje dalsze zamykanie placówek w Polsce. Jak podaje w komunikacie, sieć zdecydowała o zamknięciu 32 nierentownych sklepów w naszym kraju.
Sieć handlowa Tesco planuje dalsze zamknięcia placówek w Polsce. Jak podaje w komunikacie, sieć zdecydowała o zamknięciu 32 nierentownych sklepów w naszym kraju.
Sieć handlowa Tesco planuje dalsze zamknięcia placówek w Polsce. Jak podaje w komunikacie, sieć zdecydowała o zamknięciu 32 nierentownych sklepów w naszym kraju. Foto: Wikimedia Commons, Burrows

– To część planu zmniejszania kosztów operacyjnych i poprawy konkurencyjności i zyskowności polskiego biznesu – podaje firma.

„Poprawa konkurencyjności” oznacza, jak poinformowano zakładową „Solidarność”, zwolnienie 1300 osób. To 6,5 proc. zatrudnionych w Polsce pracowników.

Spośród 1300 planowanych do zwolnienia osób, 1125 pracuje na tzw. stanowiskach podstawowych. Pozostałe 175 osób to zatrudnieni "sprawujący nadzór nad pracownikami", czyli po prostu kierownicy i managerowie. Zwolnienia ruszyć mają 1 lutego, a zakończyć się po dwóch miesiącach z ostatnim dniem marca.

To kolejne zwolnienia i zamykanie placówek w Polsce. W ubiegłym roku z sieci w Polsce ubyło 14 placówek.

NRG, Tesco, jk

Zobacz więcej na temat: handel firmy tesco
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tesco zamknie w Polsce 13 sklepów przynoszących straty

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 18:23
Brytyjska sieć supermarketów Tesco potwierdziła w czwartek informację o planowanym zamknięciu w Polsce 13 sklepów przynoszących straty i likwidacji do 2,2 tys. stanowisk pracy.
rozwiń zwiń