X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia: docenić start-upy i innowacje

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 16:34
W kolejnej edycji konkursu gospodarczego Polskiego Radia docenimy między innymi młode firmy, które pojawiły się na polskim rynku w ciągu ostatniego roku i te, które choć są na nim dłużej - w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wprowadziły na rynek więcej niż jedno innowacyjne rozwiązanie.
Audio
  • O kolejnej edycji konkursu gospodarczego Polskiego Radia, w której docenimy między innymi polskie start-upu i firmy innowacyjne, mówią goście radiowej Jedynki. /Marcin Jagiełowicz, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Znaczenie takich firm w gospodarce jest coraz większe. Według firmy Deloitte, w ciągu 4 najbliższych lat młode firmy technologiczne wygenerują dla polskiej gospodarki 2,2 mld złotych.

Polskie start-upy to nie tylko technologie finansowe czy medyczne

− Polskie start-upy specjalizują się w przetwarzaniu danych, technologiach finansowych czy wynalazkach dla medycyny, ale nie tylko - mówi Agnieszka Sznyk, prezes Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju.

−Znamy firmę, która produkuje buty z naturalnych źródeł – czyli ze skórek ananasa, jeden ze start-upów proponuje jedyne na świecie rozwiązanie służące ochronie lotnisk przed katastrofami z powodu zderzenia z ptakami – mówi gość radiowej Jedynki.

Polskim start-upom ma pomóc Prosta Spółka Akcyjna

Słabym punktem polskich start-upów wciąż jest finansowanie. Nowe podmioty nie zawsze potrafią odnaleźć się w gąszczu przepisów.

− Dlatego potrzeba jeszcze więcej zachęt podatkowych oraz likwidujących formalne bariery – mówi gość radiowej Jedynki.

− Te jednak zaczynają się zmieniać. Sejm pracuje teraz nad ustawą o prostej spółce akcyjnej - mówi Marta Pawlak ze Startup Poland.

Z szacunków Deloitte wynika, że za cztery lata startupy Beda zapewniać ponad 50 tysięcy miejsc pracy. Według Agnieszki Sznyk mają one do odegrania równie ważną role społeczną.

Jak podkreśla, w Polsce jest wiele start-upów, które próbują pomóc osobom z niepełnosprawnościami, np. dla głuchoniemych, dla osób niedowidzących.

Marta Pawlak liczy na to, że w ciągu kilku lat polskie start-upy wyjdą za granicę.

Naszym marzeniem jest, aby start-upów było w Polsce jak najwięcej i aby sprzedawały swoje rozwiązania za granicę. Wyobrażam sobie również Polskę jako destynację dla start-upów z innych krajów – mówi gość radiowej Jedynki.

Gala finałowa konkursu Polskiego Radia odbędzie się 13 czerwca.

Marcin Jagiełowicz, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ranking Polskiego Radia "Lubię, bo Polskie" − podsumowany

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 08:17
W studiu muzycznym Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej, w gmachu Programu III  w Warszawie, wręczono nagrody za najlepsze polskie produkty w rankingu "Lubię, bo Polskie".
rozwiń zwiń