X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jakie nowe ułatwienia dla firm? PARP i MPIT informują o zmianach

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 14:18
Rozwiązania prawne i administracyjne ułatwiające funkcjonowanie małych firm - to główny temat konferencji "Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany". Konferencję zorganizowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.
Audio
  • Paweł Cybulski: wprowadzenie Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz Systemu Teleinformatycznej Izby Rozliczeniowej pomaga przedsiębiorcom unikać kłopotów związanych z działalnością mafii VAT-owskich (IAR)
  • Paweł Cybulski: dzięki wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego przedsiębiorcy są lepiej chronieni przed oszustami (IAR)
  • Marek Niedużak: konstytucja biznesu spowodowała już wiele pozytywnych zmian dla przedsiębiorców (IAR)
Nowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Sejm przyjął nowelizację.
Nowe przepisy dotyczące upadłości konsumenckiej. Sejm przyjął nowelizację.Foto: pixabay

Podczas spotkania wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak mówił, że przyjęta konstytucja biznesu, spowodowała już wiele pozytywnych zmian dla polskich przedsiębiorców. Zapewniał, że rząd pracuje nad kolejnymi probiznesowymi rozwiązaniami. W Sejmie trwają prace nad ustawą dotyczącą prostej spółki akcyjnej - nowej formuły spółki, który obejmie startupy. Z kolei rząd niedawno przyjął projekt ustawy, która ma ograniczyć zatory płatnicze w Polsce. Wkrótce trafi do Sejmu.

Z kolei wiceminister finansów Paweł Cybulski podkreślał, że dzięki wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego przedsiębiorcy są lepiej chronieni przed oszustami. To rozwiązanie - tłumaczył wiceminister - pozwoliło wyeliminować znaczną grupę oszustów z rynku. Dodał, że JPK oraz System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej pomaga przedsiębiorcom unikać kłopotów związanych z działalnością mafii VAT-owskich.

Wiceminister poinformował, że przedsiębiorcy otrzymali propozycję ostrzegania w momencie, kiedy znajdują się w sposób niezawiniony "w karuzeli VAT-owskiej". Paweł Cybulski tłumaczył, że "obecnie przedsiębiorcy nie są w stanie określić z kim mają do czynienia, czy są już są już w karuzeli czy nie, dlatego że te karuzele są coraz bardziej doskonałe i złożone. Administracja podatkowa mając do dyspozycji nowoczesne systemy, jest w stanie stwierdzić, jak to naprawdę wygląda".

Cykl spotkań

Konferencja w Warszawie jest jednym z 20 spotkań z przedsiębiorcami organizowanych w maju i czerwcu przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w większych miastach na temat probiznesowych zmian w prawie.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biznes ma mieć łatwiej, ale musi zrozumieć nowe przepisy. MPIT i PARP chcą w tym pomóc

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 13:50
20 spotkań z przedsiębiorcami w większych miastach całej Polski na temat probiznesowych zmian w prawie, organizują w maju i czerwcu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Podczas tych spotkań przedsiębiorcy będą mogli się dowiedzieć jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS, ustawę o zarządzie sukcesyjnym i wiele innych zmian dla firm, które weszły w życie w ostatnim czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ma być sprawniej i taniej. Powstaje GPFR, czyli jeden duży "holding wsparcia" dla firm

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 08:15
Programy rozwojowe rządu otrzymają większe wsparcie. Niebawem powstanie Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju, która obejmie swoją działalnością 5 obszarów: inwestycje, bankowość, ubezpieczenia eksportowe, handel zagraniczny i rozwój przedsiębiorczości. Chodzi o stworzenie wsparcia dla programów, przyjmowanych przez rząd - mówi prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń