GPW, AgioFunds TFI, Beta Securities Poland i DM BOŚ chcą wspierać rozwój rynku ETF w Polsce

GPW, AgioFunds TFI, Beta Securities Poland oraz Dom Maklerski BOŚ podpisały list intencyjny o współpracy ws. promocji i rozwoju rynku Exchange Traded Funds w Polsce - podała GPW. To pierwsza w historii tego typu inicjatywa kapitału izraelskiego na polskim rynku finansowym.  

2018-11-26, 21:00

GPW, AgioFunds TFI, Beta Securities Poland i DM BOŚ chcą wspierać rozwój rynku ETF w Polsce
W planach są działania wspierające zarówno edukacyjnie, jak i marketingowo rozwój rynku ETF-ów w Polsce.Foto: shutterstock

GPW, AgioFunds TFI, Beta Securities Poland i DM BOŚ chcą wspierać rozwój rynku ETF w Polsce

26 listopada br., w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przedstawiciele GPW oraz AgioFunds TFI, Beta Securities Poland i Domu Maklerskiego BOŚ podpisali list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz rozwoju nowych produktów na polskim rynku kapitałowym oraz edukacji inwestorów.

AgioFunds TFI przeprowadzi emisję pierwszego ETF-a w Polsce, a Dom Maklerski BOŚ będzie pełnił funkcję oferującego i animatora funduszy Beta ETF.

REKLAMA

- Warszawska giełda stawia na rozwój nowych produktów finansowych i uatrakcyjnienie polskiego rynku kapitałowego, czego dowodem jest podpisany dziś list intencyjny z AgioFunds TFI i DM BOŚ. Liczę, że współpraca polskiego TFI z izraelskim inwestorem przełoży się na wzrost zainteresowania ofertą produktową GPW – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes GPW Marek Dietl.

Dodał, że w planach są kolejne działania wspierające zarówno edukacyjnie, jak i marketingowo rozwój rynku ETF-ów w Polsce.

Beta Securities Poland wspólnie z AgioFunds TFI i DM BOŚ pracują nad stworzeniem i wprowadzeniem na warszawskiej giełdzie pierwszych funduszy ETF pod nazwą Beta ETF, które będą replikować główne indeksy akcji polskich i zagranicznych oraz indeksy obligacji. Beta Securities jest własnością izraelskich finansistów, biorących udział w tworzeniu rynku ETF-ów w Polsce.

REKLAMA

- Obecnie światowy rynek funduszy typu ETF wynosi ponad 5 000 mld USD i składa się z ponad 5700 produktów ETF replikujących różne indeksy akcyjne, obligacyjne oraz towarowe. Instrumenty te cechuje elastyczność, przejrzystość informacji i handel w czasie rzeczywistym. W przyszłym roku planujemy utworzyć nowe fundusze ETF - mówił, cytowany w komunikacie, Robert Sochacki z zarządu Beta Securities Poland.

PAP, NRG, kw 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej