X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rynek pracownika nie dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 17:20
Pracodawcy nie mogą znaleźć ludzi do pracy, mówi się już o rynku pracownika - to jedna strona medalu. Druga - ta sytuacja nie dotyczy osób niepełnosprawnych. Odsetek zatrudnionych wśród nich rośnie bardzo powoli i jest dużo niższy niż wynosi średnia unijna.
Audio
  • O pracy dla osób niepełnosprawnych była mowa w radiowej jedynce w audycji opracowanej przez Aleksandrę Tycner.
Projekt realizowany przez fundację pomoże m.in. osobom po wypadkach
Projekt realizowany przez fundację pomoże m.in. osobom po wypadkach Foto: Pixabay

Giełdy pracy dla niepełnosprawnych, jak ostatnie zorganizowane w listopadzie i na początku grudnia przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - POPON - w Warszawie i Katowicach, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno  pracodawców, jak i poszukujących zatrudnienia - mówiła w radiowej Jedynce Anna Węgrzynowicz, rzecznik prasowy POPON, z którą rozmawiała Aleksandra Tycner.

- Giełdy pracy są bardzo potrzebne, ale to kropla w morzu potrzeb. Generalnie polscy pracodawcy wolą płacić podatek na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych niż zatrudniać te osoby - zauważył Łukasz Kubiak z firmy doradztwa personalnego Manpower

- System wsparcia niepełnosprawnych w naszym kraju ma bardzo wiele instrumentów. Cały kosztuje 50 miliardów zł rocznie, ale nie jest spójny. Poza tym należałoby oddziaływać na obie strony rynku pracy - mówił Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja

Pułapka rentowa to obawa o utratę pewnego dochodu otrzymywanego od państwa, na rzecz pracy, którą dość łatwo można można stracić. Wiele osób niepełnosprawnych z tego właśnie powodu nie wchodzi na rynek pracy.

Odwieszenie renty wcale nie jest automatyczne, wiąże się z ponownym składaniem wielu dokumentów oraz stawaniem przed specjalną komisją ZUS. Zdarzały się przypadki odmowy przyznania renty właśnie z powodu podejmowania pracy.

Aleksandra Tycner, ak, NRG


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest dużo propozycji pracy, ale mniej niż prognozowano

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 10:40
Prognozy zatrudnienia w trzecim kwartale są nadal optymistyczne, ale już nie tak jak w poprzednim  - podaje w swoim raporcie Barometr ManpowerGroup.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niepełnosprawnym będzie łatwiej znaleźć pracę?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 12:55
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowuje pakiet zmian, które mają m.in. ułatwić uczestnikom warsztatów terapii zajęciowej znalezienie zatrudnienia i opuszczenie warsztatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak rąk do pracy przyspieszy w Polsce robotyzację?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 14:18
W zakładach przemysłowych na świecie pracuje około 2 mln robotów, a ich sprzedaż - według Międzynarodowej Federacji Robotyki - rośnie w tempie 15 procent rocznie. W tym wyścigu Polska zajmuje bardzo, bardzo odległe miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi na rynku pracy. Jacy są, czego poszukują?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 08:06
Średnio zmotywowani do pracy, ale roszczeniowi – tak młodych ludzi, absolwentów szkół wyższych rozpoczynających dopiero życie zawodowe postrzegają ich pracodawcy. Od wielu lat cyklicznie firma Deloitte przeprowadza badania "Pierwsze kroki na rynku pracy" , w których sprawdza, jak zmienia się podejście do pracy i kariery najmłodszych pracowników, absolwentów uczelni.
rozwiń zwiń