X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Świąteczne wydatki. Niektórzy traktują je "spontanicznie"

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:00
Ponad 34 proc. Polaków planuje wydać na organizację świąt od 200 do 500 zł, co czwarte gospodarstwo domowe przeznaczy na ten cel do 1 000 zł, zaś 16 proc. rodaków niespełna 200 zł - wynika z badania "Świąteczne finanse Polaków 2018".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Dla ponad 40 proc. Polaków wydatki na świąteczne zakupy będą stanowić jedną czwartą miesięcznych dochodów, dla ok. 16 proc. - jedną trzecią, a 3 proc. zadeklarowało, że wyda niemal całe miesięczne przychody na organizację świąt - wskazano. 

Niektórzy się zapożyczą

Około 45 proc. ankietowanych zapowiedziało, że ich wydatki na upominki dla bliskich będą kosztować od 100 do 300 zł. 

Według autorów badania, 68 proc. Polaków sfinansuje święta głównie z bieżących dochodów, 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że sięgnie też po swoje oszczędności, z kolei ok. 15 proc. planuje organizację świąt za pożyczone pieniądze. "Niemal 7 proc. zapożyczy się u rodziny lub bliskich, ponad 5 proc. planuje wziąć chwilówkę, a przeszło 3 proc. kredyt lub pożyczkę w banku" - wyliczono. 

Czy Polacy planują swoje świąteczne wydatki? Na to pytanie niemal co piąty badany odpowiedział, że "nie planuje"; 13 proc. podejdzie do nich "spontanicznie i skorzysta z nadarzających się promocji"; 35 proc. osób uczestniczących w badaniu wskazało, że "przygotowuje listę zakupów na kilka tygodni przed świętami".

Nie ma to jak w domowym zaciszu 

Większość ankietowanych (64 proc.) zadeklarowało, że spędzi święta w domowym zaciszu, a 36 proc. wybierze się do rodziny lub znajomych. Natomiast 8 proc. planuje wyjechać na wycieczkę lub spędzić je w pensjonacie lub hotelu. Najliczniejszą grupą, która preferuje taką formę spędzenia świątecznego czasu są osoby w wieku od 25 do 34 lat. 

Badanie "Świąteczne finanse Polaków 2018" przeprowadziła SW Research na zlecenie Grupy KRUK.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak