more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt": czym zajmuje się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 19:11
Polskę pod względem deficytów kadrowych przewyższa tylko Japonia - wynika z badania International Business Report, które objęło 33 kraje. W naszym kraju ponad połowa pracodawców ma problem ze znalezieniem pracowników z odpowiednim wykształceniem. "Lekarstwem" na braki kadrowe może być działalność Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości. O jej działalności opowiadał w radiowej Trójce wiceprezes PARP.
Audio
  • Bardzo ważny projekt 10.12.2018, prowadzi Arkadiusz Ekiert (Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/ Foundry

Adam Banaszak powiedział, że Agencja tworzy m.in. branżowe rady sektorowe, które mają potem wypracowywać rozwiązania służące rozwiązywaniu konkretnych problemów, w tym przypadku - braków kadrowych. Już działa siedem takich rad. Trzy z nich już przekazały konkretne propozycje rozwiązań.

- Chodzi o to, by spotykały się różne strony i mówiły, czego im potrzeba. My finansujemy funkcjonowanie takiej rady, zachęcamy, by gromadzić jak najwięcej interesariuszy, funkcjonujących w danej branży. Oczekujemy w zamian konkretnych rekomendacji - podkreślił wiceprezes PARP.

Adam Banaszak dodał, że dzięki działalności rad powoli rysuje się coraz wyraźniejszy obraz braków kadrowych w Polsce. Np. w budownictwie mamy niedobór kierowników budów, ale też np. dekarzy czy betoniarzy.

- To bardzo konkretne wskazania, na ich podstawie będziemy się starali uruchamiać programy edukacyjno-doradcze - zapowiedział.

Gospodarzem audycji był Arkadiusz Ekiert.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Trójka, md

Zobacz więcej na temat: Bardzo Ważny Projekt
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak