X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt": czym zajmuje się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 19:11
Polskę pod względem deficytów kadrowych przewyższa tylko Japonia - wynika z badania International Business Report, które objęło 33 kraje. W naszym kraju ponad połowa pracodawców ma problem ze znalezieniem pracowników z odpowiednim wykształceniem. "Lekarstwem" na braki kadrowe może być działalność Polskiej Agencji Rozwoju przedsiębiorczości. O jej działalności opowiadał w radiowej Trójce wiceprezes PARP.
Audio
  • Bardzo ważny projekt 10.12.2018, prowadzi Arkadiusz Ekiert (Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/ Foundry

Adam Banaszak powiedział, że Agencja tworzy m.in. branżowe rady sektorowe, które mają potem wypracowywać rozwiązania służące rozwiązywaniu konkretnych problemów, w tym przypadku - braków kadrowych. Już działa siedem takich rad. Trzy z nich już przekazały konkretne propozycje rozwiązań.

- Chodzi o to, by spotykały się różne strony i mówiły, czego im potrzeba. My finansujemy funkcjonowanie takiej rady, zachęcamy, by gromadzić jak najwięcej interesariuszy, funkcjonujących w danej branży. Oczekujemy w zamian konkretnych rekomendacji - podkreślił wiceprezes PARP.

Adam Banaszak dodał, że dzięki działalności rad powoli rysuje się coraz wyraźniejszy obraz braków kadrowych w Polsce. Np. w budownictwie mamy niedobór kierowników budów, ale też np. dekarzy czy betoniarzy.

- To bardzo konkretne wskazania, na ich podstawie będziemy się starali uruchamiać programy edukacyjno-doradcze - zapowiedział.

Gospodarzem audycji był Arkadiusz Ekiert.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Trójka, md

Zobacz więcej na temat: Bardzo Ważny Projekt
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak