X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Łatwiej będzie kupić ziemię na wsi

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:22
Rząd przyjął projekt noweli ustawy o obrocie gruntami rolnymi. Nowe przepisy łagodzą te, które do tej pory utrudniały dostęp do zakupu wiejskich gruntów. Przepisom ustawy nie będzie podlegała ziemia na terenie miast.
Audio
  • O przyjętych przez rząd przepisach, które łagodzą obrót gruntami rolnymi - była mowa w radiowej Jedynce w audycji opracowanej przez Marcina Jagiełowicza.
Nowe przepisy mają ułatwić obrót ziemią rolną.
Nowe przepisy mają ułatwić obrót ziemią rolną.Foto: Pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski - ustawa powstrzymała spekulację na rynku ziemi, ale wymaga zmian, które od początku zakładano.

Dodał, że sami rolnicy wskazywali, że w dotychczasowych przepisach są rozwiązania, które wydają się być nielogiczne.

Jak ocenił minister - chodzi o to, aby ziemia rolnicza pozostawała pod kontrolą państwa, ale - przypomniał - ziemia potrzebna jest dla rozwoju infrastruktury, celów publicznych czy mieszkaniowych.

Według zakładanych zmian teraz ziemię rolną do 1 hektara będzie mógł kupić każdy a nie tylko osoba, która posiada status rolnika indywidualnego. Przepisom ustawy nie będą też podlegały grunty na terenie miast, co może stwarzać większe możliwości dla deweloperów.

Marcin Jagiełowicz, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak