X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rynek leasingu rośnie, ale wytraca dynamikę

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 14:04
Rynek leasingu w 2019 r. wzrośnie ok. 5,5 proc. - przewiduje główny ekonomista Europejskiego Funduszu Leasingowego Marcin Nieplowicz. Jego zdaniem wzrost ten będzie niższy niż w ub.r., a powodem jest wprowadzenie od poczatku tego roku górnego limitu rat leasingowych.
W maju 2019 roku zarejestrowano w Polsce ponad 53 tys. samochodów osobowych.
W maju 2019 roku zarejestrowano w Polsce ponad 53 tys. samochodów osobowych.Foto: shutterstock.com/Alexander Chaikin

Jak zaznaczył ekspert, z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że firmy leasingowe sfinansowały w 2018 roku umowy o wartości 82,6 mld zł - było to o 21,8 proc. więcej niż rok wcześniej.

Dynamika już nie dwucyfrowa

- Mamy bezprecedensową sytuację, w której nasz rynek konsekwentnie rośnie od dziewięciu lat, w tym od sześciu lat rozwija się w tempie dwucyfrowym. Wszystko wskazuje na to, że 2019 będzie dziesiątym rokiem wzrostów, choć zakończymy go już z jednocyfrową dynamiką - podkreślił.

Nieplowicz przewiduje, że w tym roku "nastąpi wyhamowanie korzystnych i stabilnych trendów w polskiej gospodarce z lat 2017-2018, które będzie w dużej mierze amortyzowane masowym wykorzystaniem środków unijnych z perspektywy 2014-2020 do współfinansowania inwestycji publicznych i prywatnych oraz dodatkowymi programami socjalnymi zapowiedzianymi na drugą połowę roku".

Auta osobowe dominują na rynku leasingu

- Dynamika rynku leasingu będzie jednak niższa niż wynikałoby to wprost z trendów w polskiej gospodarce, a głównym powodem jest wprowadzenie od początku tego roku górnego limitu wysokości rat leasingowych, które leasingobiorcy mogą zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przy zakupie samochodu osobowego - powiedział.

- W efekcie zapowiedzi przełożyło się to na boom na finansowanie aut osobowych klasy premium w IV kwartale 2018. Szacujemy, że obniży to wzrost wartości sfinansowanych pojazdów w całym 2019 roku, które stanowią największy segment rynku leasingowego w Polsce - dodał.

EFL, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Branża motoryzacyjna na niższym biegu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 07:50
Choć po trzech kwartałach 2018 r. odnotowano najwyższe wartości dla produkcji sprzedanej i eksportu w historii przemysłu motoryzacyjnego w Polsce, to wyniki całoroczne będą niższe niż rok wcześniej - podał serwis rynku motoryzacyjnego AutomotiveSuppliers.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody napędzają branżę leasingową. Udany rok

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 13:20
Krajowa banża leasingowa ma za sobą bardzo udany rok. W 2018 r. firmy raportujące do Związku Polskiego Leasingu sfinalizowały transakcje o łącznej wartości 82,6 mld zł. 
rozwiń zwiń