X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Auto, jeśli używane - to niedrogie i z pewnego źródła

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:30
W 2018 r. zarejestrowano w Polsce ponad 1,6 mln samochodów używanych - podał Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Najwięcej (35 proc.) kupujących wydaje na zakup używanego auta od 10 do 20 tys. zł. Kwotę od 20 do 50 tys. zł zadeklarowało 33 proc. nabywców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mikbiz/ shutterstock

Jak podał PZWLP - z badania opinii "Rynek samochodów używanych w Polsce – doświadczenia i oczekiwania Polaków" zrealizowanego przez Kantar wynika, że 29 proc. ankietowanych poszukuje na rynku wtórnym samochodu o wartości nie przekraczającej 10 tys. zł. 

Auto z wiarygodnego źródła...

- 35 proc. badanych skupia się na autach używanych, za które trzeba zapłacić kwotę pomiędzy 10 a 20 tys. zł. 1/3 osób (33 proc.), przeznacza na ten cel wyższą sumę - dla nich zakup dobrego i sprawdzonego auta używanego to wydatek pomiędzy 20 a 50 tys. zł. Tylko 3 proc. Polaków staje się właścicielami samochodów z rynku wtórnego o wartości powyżej 50 tys. zł - poinformowano. 

PZWLP podał, że wskazania ankietowanych pokazały także, że ponad 70 proc. Polaków szuka samochodów godnych zaufania, a więc pochodzących z wiarygodnego źródła, ze znaną i potwierdzoną historią eksploatacji oraz przebiegiem.

...najlepiej od znajomego

Ankietowani najchętniej kupiliby samochód używany wśród znajomych (40 proc. odpowiedzi), traktując ten sposób jako najbardziej godny zaufania. Na drugim miejscu (31 proc. wskazań) znalazły się punkty, w których oferowane są auta używane, zlokalizowane przy salonach sprzedaży nowych samochodów.

Eksperci PZWPL wskazują, że "Polacy uważają, że znalezienie dobrego samochodu używanego jest możliwe, ale…trudne".

Z badania wynika, że doświadczenia pokazują, że na zakup auta używanego kupujący poświęcić dużo czasu. Aż 43 proc. badanych przyznała, że na poszukiwanie samochodu poświęcili od 1 do nawet 3 miesięcy" - podał Związek.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Starocie zalewają Polskę. "Statystycznie diesel sprowadzony w 2018 r. miał 10 lat i 8 miesięcy"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 12:45
W 2018 r. do Polski sprowadzono ponad 1 mln używanych samochodów, czyli o ponad 7 proc. więcej niż rok wcześniej. Średni wiek tych aut to blisko 12 lat - podał Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego "Samar". Dodano, że ponad połowa sprowadzonych samochodów pochodziła z Niemiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z polskich dróg znikają stare samochody?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:41
Auta na polskich drogach są najstarsze w UE – wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA. Jednak ich wiek spada. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: zabijemy rynek bezgotówkowych napraw samochodów

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 07:55
- Pierwotnie ustawa miała uregulować działalność tzw. kancelarii odszkodowawczych. Tak, by wyeliminować patologie związane z ich działalnością, m.in. nielegalne pozyskiwanie danych osób poszkodowanych. Przedmiotem regulacji miała być też kwestia wynagrodzeń dla tych kancelarii. Jednak nowe zapisy, które pojawiły się w projekcie ustawy to wylewanie dziecka z kąpielą – mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Tuzinek ze Związku Dealerów Samochodów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek leasingu rośnie, ale wytraca dynamikę

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 14:04
Rynek leasingu w 2019 r. wzrośnie ok. 5,5 proc. - przewiduje główny ekonomista Europejskiego Funduszu Leasingowego Marcin Nieplowicz. Jego zdaniem wzrost ten będzie niższy niż w ub.r., a powodem jest wprowadzenie od poczatku tego roku górnego limitu rat leasingowych.
rozwiń zwiń