more_horiz
Gospodarka

Ekspert: PKO BP jest więcej wart od Deutsche Banku

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 18:20
Największy polski bank PKO BP, prześcignął w czwartek niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej - napisał na twitterze dyrektor biura doradztwa inwestycyjnego Credit Agricole Tomasz Wyłuda.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Robson90

- Największy polski bank PKO BP, prześcignął właśnie niemieckiego giganta Deutsche Bank pod względem wartości giełdowej. Dziś PKO BP rośnie o około 5 proc. a Deutsche nie radzi sobie w nowym otoczeniu regulacyjnym - czytamy we wpisie. 

Jak powiedział Wyłuda oznacza to, że inwestorzy wyceniają PKO BP jako bardziej wartościowy.

- PKO BP ma większy potencjał wzrostu, czyli przyniesienia zysku inwestorom - powiedział.

Wyłuda dodał, że PKO BP urósł w czwartek na giełdzie o 5 proc. w ujęciu rocznym. 

- Natomiast Deutsche Bank spadł dzisiaj o 5 proc. na giełdzie, więc PKO BP przeskoczył Deutsche Bank pod względem kapitalizacji rynkowej - wyjaśnił. 

Przedstawiciel Credit Agricole zauważył, że podczas czwartkowej sesji oba banki były warte na giełdzie po około 52 mld zł, ale w pewnym momencie wartość PKO BP była wyższa. 

Ekspert przypomniał, że jeszcze kilka lat temu Deutsche Bank był nawet 20-krotnie większym bankiem pod względem kapitalizacji niż największy polski bank. "Ostatnie lata były dla niemieckiego banku dosyć słabe, a dla PKO BP dosyć dobre" - wskazał.

Zdaniem Wyłudy w najbliższych miesiącach "raczej nie zanosi się na poprawę".

- Deutsche Bank ma problemy i prawdopodobnie będzie musiał się połączyć z innym bankiem niemieckim. Być może z Commerzbankiem - wówczas wartość tej grupy znowu wzrośnie - ocenił. 

Jak podkreślił, jeszcze przez jakiś czas Polska będzie miała większy bank niż największy niemiecki.

PAP, ak, NRG

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem