X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Londyn: minister Jadwiga Emilewicz o atutach inwestycyjnych Polski i państw naszego regionu

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:15
Region Europy Centralnej ma dziś ogromny wpływ na rozwój całego kontynentu, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu zmagał się z wieloma problemami - przekonywała w Londynie brytyjskich i środkowo-europejskich inwestorów minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Forum Inwestycyjne Wielka Brytania-Europa Środkowa.
Forum Inwestycyjne Wielka Brytania-Europa Środkowa.Foto: www.gov.pl

- Europa Środkowa stała się jest dobrym centrum eksportu, badań i rozwoju z szybko rozwijającymi się krajowymi rynkami. Bank Światowy szacuje, że w tym roku wzrost PKB w tym regionie wyniesie prawie 4 proc., w Polsce prawie 5 proc. - podkreśliła, cytowana w środowym, komunikacie minister przedsiębiorczości i technologii, która otworzyła w środę londyńskie Forum Inwestycyjne Wielka Brytania–Europa Środkowa. Przypomniała, że ten wynik sytuuje nasz kraj na drugim miejscu w Europie i na trzecim w OECD.

Minister, która na Forum poświęconym zacieśnianiu współpracy inwestycyjnej reprezentowała zarówno Polskę, jak i cały region Europy Centralnej podkreśliła, że w dzisiejszych czasach "narody Europy Środkowej są jednymi z najbardziej optymistycznych na kontynencie".

Zaznaczyła, że współpraca w nowoczesnej gospodarce, przy rosnącej cyfryzacji i automatyzacji, jest istotna, bo "skala ma większe znaczenie niż kiedykolwiek".

- Konkurujemy w przyjazny sposób, próbując stworzyć najlepsze warunki do inwestowania dla firm – zarówno MŚP, start-upów jak i dużych międzynarodowych korporacji - wskazała.

Dodała, że kraje naszego regionu chcą dobrze funkcjonującego jednolitego rynku, na którym przedsiębiorstwa "mogą angażować się bez obawy o nieuzasadniony protekcjonizm czy bariery".

Minister oceniła, że w perspektywie globalnej docieramy do partnerów spoza Europy, do innowacyjnych gospodarek Azji Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

- Współpraca z firmami brytyjskimi na tych rynkach będzie kluczowym czynnikiem zwiększającym ich sukces - oceniła Jadwiga Emilewicz.

Tegoroczne Forum, którego celem było przyciągnięcie brytyjskich inwestorów do innowacyjnych sektorów gospodarek naszego regionu oraz zainteresowanie ich udziałem w dużych regionalnych projektach infrastrukturalnych, zorganizowała ambasada Polski w Wielkiej Brytanii we współpracy z ambasadami krajów Europy Środkowej.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak