X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Nie tylko gospodarstwa domowe. Będzie pakiet prosumencki dla przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 16:30
Przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby, a nadwyżki – rozliczać w korzystnym systemie opustów – zakłada przyjęty przez rząd tak zwany pakiet prosumencki, który trafił do Sejmu.
Audio
  • O tym, że także przedsiębiorcy będą mogli produkować energię na własne potrzeby - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nowe przepisy pozwolą firmom korzystać z rozwiązań, które do tej pory mogły stosować gospodarstwa domowe.

 Od 2016 roku osobom, które zakładają na swoim dachu instalację fotowoltaiczną, firma energetyczna zakłada licznik dwukierunkowy – mówił w radiowej Jedynce Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i technologii.

Prosumentami będą mogły też być spółdzielnie energetyczne działające na terenach wiejskich, czyli tam, gdzie często słabe są linie przesyłowe i gdzie jest największe zagrożenie ubóstwem energetycznym.

– Koncepcja prosumenta sprowadza się do masowych inwestycji w odnawialne źródła energii tak, aby mieć ją dla siebie, a nadwyżkami się podzielić lub je sprzedać –stwierdził Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Te rozwiązania mają bardziej przybliżyć nas do celu na koniec 2020 roku, jakim jest produkcja z odnawialnych źródeł 15 procent zużywanej energii.

To duże wyzwanie także dla banków, żeby mogły zaproponować w ramach tego pakietu odpowiednie kredyty dla małych inwestorów, dla firm instalacyjnych oraz państwowej administracji, żeby sprawnie i szybko załatwiała wszelkie formalności.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak