X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Instytucje finansowe informują o zainteresowaniu pracodawców ws. zarządzania PPK

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 09:55
TFI Allianz Polska, czy Esaliens TFI to kolejne instytucje finansowe - oferujące prowadzenie i zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK) - które informują o zainteresowaniu ich ofertami przez pracodawców.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: goodluz/Shutterstock.com

Od poniedziałku, 1 lipca pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób wchodzą do systemu PPK. Co kolejne pół roku - aż do stycznia 2021 r. - system PPK będzie wprowadzany w coraz mniejszych przedsiębiorstwach.

Do ewidencji PPK, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, wpisano już 19 instytucji oferujących prowadzenie i zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska poinformowało, że ma ponad 20 klientów, którzy potwierdzili wybór tego TFI jako instytucji finansowej prowadzącej PPK. 

Także Esaliens Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowało, że każdego dnia dostaje zaproszenia na finalne rozmowy z pracodawcami, i zawiera z nimi umowy. 

Na etapie rozmów i negocjacji z klientami jest Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

W tym tygodniu o AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych przekazało, że podpisało kilkadziesiąt listów intencyjnych i negocjowane są finalne umowy z firmami z sektorów m.in. finansowego, mediów, meblarskiego, produkcyjnego, budowlanego, sprzedaży detalicznej, produkcji żywności, szpitalnego, telekomunikacyjnego, konsultingu, badania opinii publicznej. Także Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych poinformowała o zawarciu kilkudziesięciu deklaracji ws. PPK; jest w trakcie podpisywania umów.

Przedstawiciele PZU poinformowali, że w pierwszych godzinach funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych TFI PZU zawarło kilkadziesiąt umów o zarządzenie PPK.

Instytucjami finansowymi, które mogą oferować zarządzanie środkami gromadzonymi w ramach PPK, są wyłącznie: Fundusz Inwestycyjny, zarządzany przez Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI); Fundusz Emerytalny, zarządzany przez Powszechne Towarzystwo Emerytalne (PTE) albo Pracownicze Towarzystwo Emerytalne (PrTE); Zakład Ubezpieczeń.

W systemie PPK uczestniczą wyłącznie instytucje finansowe zarządzane przez podmioty wpisane do ewidencji PPK.

Oszczędności emerytalne w ramach PPK tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Tzw. podstawowe wpłaty do PPK, finansowane przez pracowników i pracodawców wyniosą: 2 proc. wynagrodzenia brutto, które zapłaci pracownik, przy czym osoby zarabiające mniej niż 120 proc. minimalnego wynagrodzenia mogą wnioskować o obniżenie składki do 0,5 proc. Pracodawca ma wpłacać 1,5 proc. wynagrodzenia brutto pracownika.

Dopłata z państwowego Funduszu Pracy wyniesie 20 zł miesięcznie, co w skali roku daje 240 zł. Dodatkowo w pierwszym roku pracownicy otrzymają także tzw. wpłatę powitalną w wysokości 250 zł.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys szacuje, że w II półroczu br. PPK powinno utworzyć ok. 2,5 tys. firm.

PFR, PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak