X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Irlandzki sąd zabronił pilotom Ryanaira strajku w tym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 14:35
Irlandzki Wysoki Trybunał zakazał pilotom linii lotniczej Ryanair w Dublinie udziału w strajku zapowiedzianym na najbliższy czwartek i piątek. Wniosek do sądu złożył przewoźnik, chcąc zablokować możliwość przeprowadzenia protestu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Prawnik przewoźnika argumentował przed sądem, że Forsa (podmiot macierzysty związku zawodowego pilotów IALPA) ogłosiła strajk jeszcze przed zakończeniem procedury mediacyjnej oraz że akcja protestacyjna byłaby pogwałceniem porozumienia, jakie Ryanair i Forsa zawarły w zeszłym roku.

Dzisiejszy wyrok oznacza, że strajk musi zostać przesunięty do czasu wyjaśnienia przed sądem, czy Forsa rzeczywiście złamała zapisy tamtego porozumienia.

IALPA reprezentuje ok. 180 pilotów mających bazę w Dublinie i zatrudnionych bezpośrednio przez przewoźnika.

Linie lotnicze w komunikacie z zadowoleniem przyjęły decyzję Wysokiego Trybunału, która - jak podkreślono - uniemożliwi "mniejszości irlandzkich pilotów" udział w akcji strajkowej.

Co ze strajkiem w Wielkiej Brytanii?

W ciągu dnia oczekiwana jest decyzja sądu w Wielkiej Brytanii w sprawie strajku zapowiedzianego również na czwartek i piątek przez tamtejszych pilotów Ryanaira, zrzeszonych w organizacji BALPA. Domagają się oni podwyżek i poprawy warunków pracy.

Strajki nie tylko na Wyspach

Dziś w Portugalii tamtejszy związek zawodowy personelu pokładowego SNPVAC ogłosił pięciodniowy strajk, rozpoczynający się tego dnia i mający potrwać do niedzieli 25 sierpnia. Ryanair uspokaja, że w Portugali obejdzie się bez poważnych zakłóceń w połączeniach ze względu na wymagany przez rząd warunek realizacji minimalnego poziomu usług - podała portugalska agencja prasowa Lusa.

SNPVAC skrytykowała ten wymóg, określając go jako kolejną próbę podjętą przez władze w celu osłabienia prawa pracowników do strajku.

PolskieRadio24.pl, PAP, md


Zobacz więcej na temat: Ryanair lotnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Strajk włoskich kontrolerów na lotniskach: odwołane loty, również z, i do Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:41
Dziesiątki odwołanych połączeń lotniczych we Włoszech to rezultat ogólnokrajowego strajku kontrolerów lotów, który odbył się w piątek od godz. 13 i trwał do godz. 17. Odwołane zostały między innymi połączenia z Polską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryanair przedstawił plany na ten rok. Będą nowe rejsy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:49
Irlandzki Ryanair w tym roku planuje przewieźć na trasach do i z Polski 12,7 mln pasażerów, realizując loty na ponad 190 trasach w sezonie zimowym i ponad 220 w sezonie letnim - poinformował Juliusz Komorek z zarządu Ryanaira. Dodał, że to 6 proc. wzrost liczby podróżnych wobec 2018 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piloci Ryanaira zapowiedzieli 48-godzinny strajk w przyszłym tygodniu

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 13:30
Ta informacja nie powinna umknąć osobom zamierzającym skorzystać z usług taniej linii lotniczej Ryanair - irlandzcy piloci przewoźnika zapowiedzieli na przyszły tydzień 48-godzinny strajk - poinformowały władze zrzeszającego ich związku zawodowego Forsa.
rozwiń zwiń