X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Są pieniądze na rozwój rolniczego handlu detalicznego

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 08:20
Wkrótce rozpocznie się nabór wniosków o wsparcie przy rozwijaniu produkcji własnych wyrobów spożywczych w gospodarstwach i ich sprzedaży detalicznej.
Audio
  • O tym jak ubiegać się o dofinansowanie na rolniczy handel detaliczny - była mowa w radiowej Jedynce w audycji przygotowanej przez Dariusza Kwiatkowskiego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay.com

Taka działalność prowadzona jest np. w "Zagrodzie pod Lipami" - gospodarstwie ekologicznym z Jeżewa, w województwie kujawsko-pomorskim.

- Połączenie ekologicznej produkcji roślinnej i zwierzęcej z handlem detalicznym, jest sposobem na życie dla wielopokoleniowej rodziny - wyjaśniał w radiowej Jedynce Marek Klonecki, współzałożyciel gospodarstwa.

Jak mówił - przestawił swą produkcję na ekologiczną w 2006 roku, kiedy Polska wchodziła do UE. Postanowił nie produkować samych surowców, na które malał popyt, ale je przetwarzać na gotowe produkty, z którymi jeździł na kiermasze i jarmarki.

Obecne przepisy pozwalają produkować i przetwarzać produkty w gospodarstwie i sprzedawać je. Istnieje jednak limit dochodowości. Ustawa dopuszcza kwotę wolną w wysokości 40 tys. złotych, po przekroczeniu której należy odprowadzić 2 procentowy podatek ryczałtowy.

Dariusz Kwiatkowski, Jedynka, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak