X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd za uchwałą w sprawie strategii wspierającej wieś i rolnictwo

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 16:00
Zaakceptowana przez Radę Ministrów uchwała dotyczy "Strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa 2030". Jej głównym celem jest rozwój gospodarczy wsi umożliwiający trwały wzrost dochodów jej mieszkańców, przy minimalizacji rozwarstwienia ekonomicznego, społecznego i terytorialnego oraz poprawie stanu środowiska naturalnego.
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski
Premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

Rozwój obszarów wiejskich i rolnictwa uznano za konieczny do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju całego kraju, co jest priorytetowym zadaniem rządu.

Cel główny zostanie osiągnięty przez realizację celów szczegółowych: 

  • zwiększenie opłacalności produkcji rolnej i rybackiej,
  • poprawę jakości życia, infrastruktury i stanu środowiska,
  • rozwój przedsiębiorczości, pozarolniczych miejsc pracy i aktywnego społeczeństwa.

Planowane działania dotyczą wszystkich gospodarstw rolnych i rybackich oraz wszystkich obszarów wiejskich, z uwzględnieniem ich różnych potrzeb rozwojowych. Do 2030 r. przewidziano:

  • utrzymanie zasady, że podstawą ustroju rolnego będą gospodarstwa rodzinne;
  • wspieranie zrównoważonego rozwoju małych, średnich i dużych gospodarstw rolnych;
  • większe niż dotychczas wykorzystanie potencjału sektora rolno-spożywczego dzięki rozwojowi nowych umiejętności i kompetencji jego pracowników, a także przez wykorzystanie najnowszych technologii w produkcji i zastosowanie rozwiązań cyfrowych oraz tworzenie warunków do kreowania innowacyjnych produktów;
  • budowanie konkurencyjnej pozycji polskiej żywności na rynkach zagranicznych, której znakiem rozpoznawczym będzie wysoka jakość i nawiązanie do najlepszych polskich tradycji, a także dostosowanie produktów rolno-spożywczych do zmieniających się wzorów konsumpcji (np. rosnącego zainteresowania żywnością ekologiczną);
  • dynamiczny rozwój obszarów wiejskich we współpracy z miastami, którego efektem będzie stabilny i zrównoważony wzrost gospodarczy, zapewniający każdemu mieszkańcowi wsi godną pracę, a mieszkańcom miast dostęp do zdrowej, polskiej żywności;
  • tworzenie warunków do większej mobilności zawodowej mieszkańców wsi oraz wykorzystywania przez nich szans na rozwój i zmianę kwalifikacji, wynikających z powstawania nowych sektorów gospodarki, np. biogospodarki;
  • prowadzenie produkcji rolniczej i rybackiej z poszanowaniem zasad ochrony środowiska oraz dostosowanie sektora rolno-spożywczego do zmian klimatu (np. chodzi o zmianę technologii upraw, wdrożenie programu małej retencji).

Projektowane działania finansowane będą ze środków krajowych - budżetowych i samorządowych, prywatnych oraz europejskich (głównie ze Wspólnej Polityki Rolnej, Wspólnej Polityki Rybackiej i polityki spójności). 

Strategia została przygotowana przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi we współpracy z ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

CIR, PolskieRadio 24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki: stoimy murem za polskim rolnictwem

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 12:45
- PiS chce równości krajów członkowskich UE i chce też równości między polską wsią i polskim miastem; cios w polską wieś jest ciosem w polskie miasta, ciosem w Polskę - mówił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że PiS będzie zabiegać o większe unijne środki dla polskiej wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przyjęto projekt

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 17:20
Rząd przyjął projekt zmian Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 - poinformował resort rolnictwa. Proponowane rozwiązania w większym stopniu dostosowują wsparcie do potrzeb rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: polska wieś staje się wizytówką Rzeczpospolitej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:00
- Polska wieś jest czysta, schludna, zadbana, staje się wizytówką Rzeczpospolitej - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Belwederze uroczystości związanej z zakończeniem XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.
rozwiń zwiń