X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

100 mln złotych z budżetu na Polonię

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 10:00
W ubiegłym roku do pracy za granicą skierowano 118 nauczycieli – wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Najwięcej z nich trafiło do pracy na Ukrainie. MEN wykorzysta środki na Polonię przeniesione z Senatu na podręczniki i poradnik metodyczny oraz na szkolenia metodyczne dla nauczycieli polonijnych.
Dariusz Piontkowski
Dariusz PiontkowskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział, że do Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą po raz pierwszy od wielu lat wpłynął wniosek ze szkoły polonijnej w Brazylii o skierowanie nauczyciela do nauki polskiego na teren tego kraju.

– Co oczywiście postaramy się zrealizować. W związku z tym ta liczba kierowanych nauczycieli wzrośnie – powiedział minister.

Dariusz Piontkowski zaznacza, że Polonia w Brazylii to środowisko, które z różnych powodów nie nawiązywało współpracy w dziedzinie oświaty, choć jest tam spora grupa różnie szacowana – niektórzy mówią nawet o kilku milionach potomków polskich emigrantów.

– Nawet jeśli jest kilkaset tysięcy, to i tak warto w także tym kierunku zainwestować – dodaje Piontkowski.

Pieniądze na naukę języka polskiego

Podczas posiedzenia Komisji Łączności z Polakami za Granicą szef resortu edukacji przedstawił informację na temat wspierania nauki języka polskiego wśród Polonii i Polaków za granicą.

Poinformował także, iż resort wykorzysta środki na Polonię przeniesione z Senatu między innymi na podręczniki i poradnik metodyczny oraz na szkolenia metodyczne dla nauczycieli polonijnych. Do MEN z senackiej puli środków na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą ma trafić 7 mln zł. Minister zapowiedział, że część środków będzie także przeznaczona na modernizację portalu dla uczniów polonijnych do nauki on-line.

Opieka nad Polonią to wydatki budżetowe

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało poprawkę do projektu budżetu na 2020 rok, zgodnie z którą 100 mln zł na opiekę nad Polonią i Polakami za granicą zostanie przeniesione z budżetu Senatu do innych jednostek. Środki trafią do budżetów: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz do Ministerstwa Edukacji Narodowej.


 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie poprawka do budżetu, która środki na Polonię przeniesie z Senatu m.in. do KPRM

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2020 21:24
- Prawo i Sprawiedliwość przygotowało poprawkę do projektu budżetu na 2020 r., która zakłada przeniesienie ponad 100 mln zł środków przeznaczonych na Polonię z gestii Senatu m.in. do KPRM, MRPiPS, MEN, MSZ, MKiDN - poinformował poseł PiS Marcin Porzucek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karczewski: nie możemy pozwolić, by polityka partyjna dewastowała politykę polonijną

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 07:20
- Działania Senatu w obecnej kadencji rodzą obawy, że środki na Polonię będą dzielone w sposób polityczny. Nie możemy sobie pozwolić na to, by polityka partyjna dewastowała politykę polonijną - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).
rozwiń zwiń