X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wiceminister finansów: inwestycje i konsumpcja silnikami polskiej gospodarki w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 17:10
Poznaliśmy wstępne założenia do przyszłorocznego budżetu państwa. Prognozowany wzrost Produktu Krajowego Brutto w Polsce wyniesie 4 procent. Rada Ministrów spodziewa się też inflacji na poziomie 1,8 procent. W Programie 1 Polskiego Radia założenia te komentował wiceminister finansów Piotr Patkowski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: jocic/ Shutterstock

Posłuchaj

04:37 [ PR1]PR1 (mp3) 29 lipiec 2020 16_35_20.mp3 O założeniach przyszłorocznego budżetu mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister finansów Piotr Patkowski (Justyna Golonko/PR1)

Jak mówił gość radiowej Jedynki - pełne odbicie PKB Polski powinno nastąpić "prawdopodobnie na początku roku 2022".

Pytany o to, co będzie głównym silnikiem gospodarczym w przyszłym roku - odpowiedział, że będą to dwa silniki: konsumpcja oraz inwestycje.

shutterstock_pieniądze 1200.jpg
"Szybka odbudowa potencjału gospodarczego". Znamy założenia do projektu budżetu na 2021 r.

- Kluczowe bedą inwestycje publiczne, które mamy zamiar rozpocząć bardzo aktywnie jeszcze w tym roku i w kolejnym je kontynuować - ocenił Piotr Patkowski.

Jak dodał - trudniej będzie z inwestycjami przedsiębiorców, którzy w czasie kryzysu przyjmują bardziej konserwatywną postawę, co jest zrozumiałe i naturalne w czasach kryzysu.

1200 ministerstwo finansow.jpg
Dochody budżetu w górę. Po odmrożeniu poprawia się sytuacja gospodarki

Wśród wielkich projektów dotycząc inwestycji publicznych wiceminister finansów wymienił Centralny Port Komunikacyjny, inwestycje finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych czy inwestycje w infrastrukturę kolejową.

Polskie Radio Program 1, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dochody budżetu w górę. Po odmrożeniu poprawia się sytuacja gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 19:00
Dochody budżetu państwa ogółem w okresie styczeń-czerwiec są wyższe o ok. 3 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2019 r., a deficyt budżetowy po 6 miesiącach 2020 r. wynosi ok. 17 mld zł i jest niższy niż po maju – poinformowało Ministerstwo Finansów. W czerwcu dochody podatkowe były wyższe o ok. 9 proc. rok do roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: nie ma planów ograniczenia wydatków socjalnych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 11:49
Nie ma planów ograniczenia wydatków socjalnych w 2021 r., nie zgodzimy się na żadne podwyżki podatków – zapewnia minister finansów Tadeusz Kościński. W rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że w przyszłym tygodniu rząd przyjmie założenia do budżetu na 2021 r. i przekaże Radzie Dialogu Społecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybka odbudowa potencjału gospodarczego". Znamy założenia do projektu budżetu na 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 16:10
Rząd przyjął założenia do projektu przyszłorocznego budżetu. Prognozuje wzrost PKB o 4 proc. i inflację w wysokości 1,8 proc. 
rozwiń zwiń