X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza finansowa dla firm. Europejski Bank Inwestycyjny wesprze program PFR

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 15:59
Polski Fundusz Rozwoju poinformował o emisji 7-letnich papierów dłużnych o wartości nominalnej 500 mln zł, które w całości objął Europejski Bank Inwestycyjny (EBI). Celem emisji jest sfinansowanie rządowego programu Tarcza Finansowa PFR.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Program jest przeznaczony dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa.

Objęte gwarancjami przez Skarb Państwa obligacje oprocentowane są na 1,4 proc. w skali roku, a ich termin wykupu przypada na grudzień 2027 r. Jak zaznaczył PFR, przy spełnieniu odpowiednich warunków Fundusz może skorzystać z tzw. Funding Advantage, co obniży oprocentowanie.

Według wiceprezes EBI Teresy Czerwińskiej, to pierwsza i jednocześnie bardzo ważna transakcja, którą Europejski Bank Inwestycyjny podpisuje z Polskim Funduszem Rozwoju.

- Pozwala ona na wsparcie polskiej gospodarki w trudnych dla niej chwilach spowodowanych pandemią COVID-19. Cieszymy się, że nasza instytucja może ułatwić dostęp PFR do międzynarodowych rynków kapitałowych. Ta transakcja stanowi kolejny przykład owocnej współpracy między instytucjami krajowymi i europejskimi - powiedziała Czerwińska.

money euro bills Image by moerschy from Pixabay.jpg
Prezes PFR: jeżeli Komisja Europejska zaakceptuje założenia Tarczy Finansowej 2.0, pomoc dla firm będzie wypłacona po 15 stycznia

- Udział EBI w finansowaniu Tarczy Finansowej dla MSP to nowy rozdział i zacieśnienie naszej współpracy instytucjonalnej. Liczymy, że w najbliższych latach uda się zorganizować wiele nowych wspólnych projektów inwestycyjnych - oświadczył prezes PFR Paweł Borys.

Jak przypomniał wiceprezes Funduszu Bartłomiej Pawlak, to pierwsza emisja obligacji PFR skierowana do rynków zagranicznych. - Udział EBI we wsparciu programów PFR to również docenienie naszych wysiłków przez instytucję europejską oraz otwarcie drogi do przyszłej współpracy między obu instytucjami - dodał.

Jak przypomniał PFR, do tej pory w ramach Tarczy Finansowej, Fundusz w maju i czerwcu sprzedał poprzez rynek obligacje o wartości nominalnej 62 mld zł, które były przeznaczone na sfinansowanie programu Tarczy. Według Funduszu, pomoc w postaci częściowo bezzwrotnych subwencji w ramach programu uzyskało prawie 347 tys. firm, zatrudniających ponad 3,2 mln pracowników.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Dobre prognozy MFW dla Polski. Teraz spadek PKB i wzrost długu, w przyszłym roku odbicie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 19:12
Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje spadek polskiego Produktu Krajowego Brutto o 3,4 proc. w 2020 r. i poprawę w roku przyszłym odzwierciedloną we wzroście PKB szacowanym na 2,7 proc. - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR: jeżeli Komisja Europejska zaakceptuje założenia tarczy finansowej 2.0, pomoc dla firm będzie wypłacona po 15 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:30
Tarcza finansowa 2.0 dotyczy 38 branż najbardziej dotkniętych drugą falą koronawirusa. W wielu przypadkach przewidziane jest częściowe lub całkowite umorzenie subwencji, jeśli firmy zachowają zatrudnienie, a mogą udokumentować spadek przychodów przynajmniej na poziomie 30 proc. w porównaniu do 2019 roku - powiedział Paweł Borys, prezes PFR w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla przedsiębiorców w związku z pandemią. Resort finansów wydłuża gwarancje płynnościowe BGK

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 14:55
Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński wydłużył o pół roku, do 30 czerwca 2021 r., program gwarancji płynnościowych Banku Gospodarstwa Krajowego - poinformowało Ministerstwo Finansów. W czwartek podpisano aneks do umowy między MF a BGK.
rozwiń zwiń