X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Specjalna fundacja ułatwi sukcesję w firmach rodzinnych. Zakończono konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 14:52
Zakończyły się konsultacje dotyczące projektu ustawy o fundacji rodzinnej. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii analizuje zgłoszone uwagi.To kontynuacja prac związanych z dziedziczeniem polskich firm rodzinnych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Monkey Business Images/Shutterstock.com

Pierwszym krokiem na tej drodze była ustawa o sukcesji jednoosobowych przedsiębiorstw działających na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Kolejnym będzie wprowadzenie nowej instytucji prawnej, czyli fundacji rodzinnej.


Posłuchaj
00:26 11042772_2.mp3 Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak o konsultacjach dotyczących projektu ustawy o fundacji rodzinnej. (IAR)

 

współpraca firma rodzinna 1200 Glow ImagesEast News.jpg
Sztafeta pokoleń w rodzinnej firmie. Znamy propozycję MRPiT w sprawie sukcesji

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak powiedział, że konsultacje spotkały się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców i przedstawicieli firm rodzinnych.


Posłuchaj
00:19 11042772_1.mp3 Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak o uwagach po konsultacjach w sprawie projektu ustawy o fundacji rodzinnej. (IAR)

 

Dodał, że do końca ubiegłego tygodnia resort otrzymał 70 uwag na piśmie.
Możliwość zakładania w Polsce fundacji rodzinnych ma ułatwić: skuteczną, wielopokoleniową sukcesję w firmach rodzinnych, w szczególności w przedsiębiorstwach, budowę silnych rodzimych marek, akumulację i ochronę kapitału przed rozdrobnieniem, nowe inwestycje.

Z badania firmy doradczej PwC wynika, że Polskie firmy pozytywnie oceniają możliwość zakładania fundacji rodzinnych, a jako potencjalne ryzyko przedsiębiorstwa wskazują jednak niestabilność prawa i regulacji.

IAR,PR24, akg

Czytaj także

Sukcesja to w wielu firmach rodzinnych temat tabu. PARP służy doradztwem

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 11:10
Firmy rodzinne to przedsiębiorstwa, w których pracuje co najmniej dwóch członków rodziny i przynajmniej jeden z nich ma istotny wpływ na zarządzanie firmą. Takie firmy tworzą w Polsce już ponad 18 procent całości PKB.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztafeta pokoleń w rodzinnej firmie. Znamy propozycję MRPiT w sprawie sukcesji

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 18:02
Resort rozwoju chce, aby w Polsce można było zakładać fundacje rodzinne. O zaletach takiego rozwiązania dla rodzinnego biznesu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Marek Niedużak, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: co trzecia spółka notowana na warszawskiej giełdzie to firma rodzinna

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 14:25
Jak wynika z raportu Grant Thornton przygotowanego pod patronatem GPW - podczas pandemii spółki rodzinne wykazały wyższą rentowność niż pozostałe, ale wyzwaniem pozostaje zmiana pokoleniowa ich właścicieli.
rozwiń zwiń