Wsparcie dla innowacyjnej gospodarki. Ponad 500 uwag do projektu funduszu na badania i rozwój
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej podsumowało konsultacje społeczne nowego unijnego programu na lata 2021-2027. Do projektu Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki wpłynęło ponad pół tysiąca uwag.
2021-05-10, 15:06
Wiceminister funduszy Małgorzata Jarosińska-Jedynak wyjaśniła, że program będzie jednym z głównych źródeł wspierania projektów badawczo-rozwojowych w nowej perspektywie budżetowej. Na jego realizację przewidziano prawie osiem miliardów euro.
Posłuchaj
- W wielu aspektach program ten będzie korzystał z doświadczeń Programu Inteligentny Rozwój. Zaproponowaliśmy w nim też kilka nowych rozwiązań i działań, które stanową odpowiedzi na potrzeby polskiej gospodarki, a także priorytety Unii Europejskiej - głównie w zakresie transformacji klimatycznej i cyfrowej - mówiła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
REKLAMA
Konsultacje społeczne programu trwały od 10 marca do 14 kwietnia. Wiceminister funduszy Małgorzata Jarosińska-Jedynak powiedziała, że dzięki formule zdalnej wzięło w nich udział zdecydowanie więcej zainteresowanych.
Powiązany Artykuł
Wiceminister funduszy: wydatkowanie pieniędzy z KPO może się zmienić - podział nie jest ostateczny
- Pomimo pewnych ograniczeń związanych z taką formułą miała ona tę przewagę nad tradycyjnym spotkaniem, że była bardziej dostępna dla uczestników. Na konferencji otwierającej zarejestrowało się ponad 700 osób, a konsultacje obejrzało kolejne 800. W stacjonarnej formie bardzo trudno byłoby nam zgromadzić tak wielu zainteresowanych - dodała wiceminister.
Wśród podmiotów, które zgłosiły uwagi do projektu, były firmy i organizacje zrzeszające przedsiębiorców, uczelnie i przedstawiciele administracji publicznej.
REKLAMA
Posłuchaj
W ciągu kilku dni Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikuje odpowiedzi na wszystkie przekazane uwagi na stronie funduszeeuropejskie.gov.pl.
Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki zakłada między innymi dofinansowanie badań, automatyzacji i rozbudowy publicznej infrastruktury badawczej. Skierowany jest do przedsiębiorstw i sektora naukowego.
REKLAMA
IAR, PR24, akg
REKLAMA