X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Stopy procentowe pozostają na rekordowo niskim poziomie. Znamy decyzję RPP

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 16:53
Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Oznacza to, że nie zmieni się oprocentowanie lokat i kredytów w złotych.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: whitelook/Shutterstock.com

Zgodnie z komunikatem Narodowego Banku Polskiego, tym samym stopa referencyjna nadal wynosi 0,10 proc. w skali rocznej; stopa lombardowa 0,50 proc. w skali rocznej; stopa depozytowa 0,00 proc. w skali rocznej; stopa redyskonta weksli 0,11 proc. w skali rocznej; stopa dyskontowa weksli 0,12 proc. w skali rocznej.

pieniądze kobieta rachunki oszczędzanie 1200.jpg
Analiza: kredytobiorcy płacą niższe odsetki od długów, ale tracą posiadacze lokat

Po decyzji Rady podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego pozostanie na rekordowo niskim poziomie 0,1 procent.

- Pierwsza podwyżka stóp procentowych odbędzie się w marcu przyszłego roku - przewidują ekonomiści Bank Pekao w komentarzu do decyzji Rady Polityki Pieniężnej.

Według analityków Banku, komunikat rozczaruje tych, którzy obstawiali, że RPP już teraz zacznie rysować strategię i harmonogram normalizacji polityki pieniężnej. Zauważyli, że Rada zdecydowała się bardziej obszernie niż zwykle uzasadnić, dlaczego bieżąca inflacja nie jest powodem do niepokoju, a brak reakcji banku centralnego jest spójny z strategią polityki pieniężnej.

- Tak sformułowany komunikat po posiedzeniu przekreśla jakąkolwiek możliwość podwyżki stóp procentowych w lipcu b.r. (postulowaną przez niektórych analityków), a najprawdopodobniej również w listopadzie -ocenili.

IAR/PAP, PR24, akg

Czytaj także

Oprocentowanie lokat i kredytów złotowych bez zmian. RPP utrzymała stopy procentowe

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:46
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Referencyjna stopa nadal wynosi 0,10 proc. w skali rocznej - podał NBP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPP pozostawiła wszystkie stopy procentowe bez zmian. Wzięła pod uwagę poprawę koniunktury w polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 18:01
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie; referencyjna stopa nadal wynosi 0,10 proc. w skali rocznej - podał NBP w komunikacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Analiza: kredytobiorcy płacą niższe odsetki od długów, ale tracą posiadacze lokat

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 14:27
Ponad 4 mld zł zaoszczędzili w ciągu roku Polacy mający kredyty mieszkaniowe w złotówkach. Oszczędzający na lokatach natomiast stracili - w ciągu roku banki naliczyły im o ponad 8 mld zł mniej odsetek - wynika z analizy HRE Investments.
rozwiń zwiń