X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Jeden z głównych problemów branży turystycznej". Wiceminister rozwoju o braku rąk do pracy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:00
Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju i technologii mówił podczas konferencji "Kadry dla Turystyki", że z powodu pandemii sytuacja w tym sektorze nadal jest bardzo trudna. Jak wskazał, jednym z głównym problemów branży turystycznej jest brak wystarczającej liczby pracowników.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/POT

Według Andrzeja Guta-Mostowego, teraz najważniejsze jest to, aby restrykcje związane z czwartą falą koronawirusa, nie ograniczały turystyki, a młodzi ludzie chętniej szukali w niej zatrudnienia.


Posłuchaj
00:25 11345355_2.mp3 Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju i technologii mówił podczas konferencji "Kadry dla Turystyki", że z powodu pandemii sytuacja w tym sektorze nadal jest bardzo trudna. (IAR)

 

turystyka 1200.jpg
Polska turystyka wychodzi z koronawirusowego dołka. Latem więcej gości krajowych i zagranicznych

Wiceminister mówił, że aby zniwelować problem kadrowy w branży turystycznej, należy zainteresować tą dziedziną uczniów. - Temu służy Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. To jest bardzo dobry projekt, który będzie budował pozytywne emocje najmłodszych związane z turystyką - mówił wiceminister.

Posłuchaj
00:21 11345355_1.mp3 Wceminister rozwoju i technologii Andrzej Gut-Mostowy o projekcie Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła. (IAR)

 

Projekt Mobilne Centrum Edukacji Turystyczna Szkoła, które zaprezentowano podczas konferencji prasowej, ma być narzędziem wspierającym edukację dzieci i młodzieży.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: kończący się sezon pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój krajowej turystyki

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:30
- Trudno dziś przewidzieć jak się rozwinie czwarta fala pandemii, ale raczej trudno spodziewać się wprowadzenia tak rygorystycznych lockdownów np. w regionalnych lub w turystyce, jak poprzednio. Ale wszystko zależy od samej statystyki zachorowań - powiedział wiceminister rozwoju i technologi Andrzej Gut-Mostowy w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W sierpniu Tatry odwiedziło milion turystów". Frekwencyjne rekordy w głównych atrakcjach Małopolski

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 12:19
Małopolska Organizacja Turystyczna podała, że w letnim sezonie padły rekordy frekwencji turystycznej w głównych atrakcjach regionu: w Kopalni Soli w Wieliczce, Tatrach i spływie przełomem Dunajca. Branża turystyczna obawia się jednak powrotu lockdownu na okres zimowy – powiedział prezes MOT Grzegorz Biedroń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska turystyka wychodzi z koronawirusowego dołka. Latem więcej gości krajowych i zagranicznych

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 13:17
Wszystko wskazuje, że pandemiczny zastój w turystyce mamy za sobą - jak podsumowuje tegoroczne lato Główny Urząd Statystyczny, liczba turystów krajowych wzrosła w lipcu br. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 r. o 33,2 proc., a zagranicznych o 26,0 proc.
rozwiń zwiń