X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Uszczelnienie zakazu handlu w niedziele. Sejm zaostrzył przepisy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 19:20
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta. Jej celem jest uszczelnienie obowiązujących przepisów - tak, aby uniemożliwić sklepom obchodzenie zakazu, np. wykorzystując casus placówki pocztowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter.com/KancelariaSejmu

Sejm odrzucił większość poprawek Senatu. Posłowie nie zgodzili się m.in. na to, aby w dzień niehandlowy oprócz najbliższej rodziny właściciela w sklepie mogli być zatrudnieni uczniowie i studenci do 26. roku życia czy emeryci i renciści.

sklep, zakupy
Handel w niedziele. Senackie komisje za obniżeniem limitu usług pocztowych
. 

Komisja zaakceptowała natomiast poprawkę, która przewiduje obniżenie - z 50 proc. do 40 proc. - progu dochodów liczonych od sprzedaży detalicznej dla placówek handlowych świadczących usługi pocztowe, który jest wymagany do zgody na otwarcie sklepu w niedzielę.

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Za złamanie zakazu handlu w niedzielę grozi od 1000 zł do 100 tys. złotych kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Handel w niedziele. Senackie komisje za obniżeniem limitu usług pocztowych

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 19:50
Prawo do otwarcia w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 40 proc. przychodów danej placówki, przewiduje poprawka zgłoszona przez połączone senackie komisje do noweli ustawy, która ma uszczelnić zakaz handlu w niedziele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o handlu w niedzielę. Sejmowa komisja rodziny odrzuciła większość poprawek Senatu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 21:09
Komisja rodziny nie zgodziła się między innymi na to, aby w dzień niehandlowy oprócz najbliższej rodziny właściciela, w sklepie mogli być zatrudnieni uczniowie i studenci do 26. roku życia czy emeryci i renciści.
rozwiń zwiń