more_horiz
Gospodarka

Ilu cudzoziemców pracuje w Polsce? Wiceminister rodziny przekazał najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2023 12:28
W Polsce pracuje legalnie ponad 1 milion 100 tysięcy cudzoziemców, którzy są zarejestrowani i płacą składki na ubezpieczenia społeczne - poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił, że sytuacja na polskim rynku pracy i perspektywy są dobre
Wiceminister Stanisław Szwed podkreślił, że sytuacja na polskim rynku pracy i perspektywy są dobreFoto: Shutterstock/Kzenon

- Najwięcej, bo 750 tysięcy to obywatele ukraińscy. To mniej więcej tyle ile przed covidem i przed wojną na Ukrainie - powiedział podczas XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed. 

Dobra sytuacja na rynku pracy

Stanisław Szwed podkreślił także, że sytuacja na polskim rynku pracy i perspektywy są dobre.

Myślę, że najbliższe miesiące pokazują, że nie ma tutaj jakiegoś zagrożenia tąpnięcia jeżeli chodzi o sytuację na rynku pracy. Nawet ten trudny okres jakim są miesiące zimowe nie spowodowały większego wzrostu. 

Posłuchaj
00:28 IAR/#Prostak: Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi o zatrudneniu Ukraińców w Polsce (IAR) Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi o zatrudneniu Ukraińców w Polsce (IAR)

Dodał, że sytuacja obecnie jest dobra i resort nie ma również większych zgłoszeń od przedsiebiorstw dotyczących zwolnień grupowych.   

Według wstępnych szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w kwietniu stopa bezrobocia wyniosła 5,4 procent. Jutro dane na ten temat opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

Posłuchaj
00:25 IAR/Prostak: Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi, że sytuacja na polskim rynku pracy i perspektywy są dobre (IAR) Wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed mówi, że sytuacja na polskim rynku pracy i perspektywy są dobre (IAR)

Czytaj także:

IAR/PR24.pl/mk