more_horiz
Gospodarka

Bank zapłaci za manipulacje 1,5 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 08:56
Kolejny bank zapłaci za manipulowanie stopą kredytu międzybankowego LIBOR.
Bank UBS
Bank UBSFoto: EPA/WALTER BIERI

Półtora miliarda dolarów kary zapłaci szwajcarski UBS regulatorom finansowym z trzech krajów.

UBS to drugi międzynarodowy bank, który odpowie finansowo za skandal z ustawianiem LIBOR-u. Wcześniej 450 milionów dolarów zapłacił brytyjski Barclays. To od niego zaczęła się cała afera. Latem okazało się, że władze tego banku podawały fałszywe dane, by przekonać inwestorów o dobrej kondycji finansowej oraz by umożliwić mu spekulacje finansowe. UBS zapłaci kary regulatorom z trzech krajów: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. LIBOR to międzybankowa stopa oprocentowania kredytu, według której ustala się oprocentowanie kredytów i depozytów na rynku międzybankowym. Zdaniem regulatorów, manipulacje przy niej prowadzono co najmniej od 2007 roku. W skandal zamieszanych jest co najmniej 20 międzynarodowych banków i instytucji finansowych.

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem