more_horiz
Gospodarka

Węgiel brunatny dla odbiorców instytucjonalnych. Kopalnie z PGE rozpoczynają sprzedaż

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 11:27
Od czwartku 27 października br. Kopalnie Bełchatów i Turów należące do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna rozpoczną sprzedaż węgla brunatnego dla odbiorców instytucjonalnych.
Zasady sprzedaży węgla brunatnego z kopalń PGE GiEK znajdują się na stronie internetowej PGE
Zasady sprzedaży węgla brunatnego z kopalń PGE GiEK znajdują się na stronie internetowej PGEFoto: PAP/Darek Delmanowicz

W czwartkowym komunikacie PGE poinformowano, że od 27 października br. Kopalnie Bełchatów i Turów należące do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna rozpoczną sprzedaż węgla brunatnego dla odbiorców instytucjonalnych.

Chodzi m.in. o wspólnoty mieszkaniowe, organy administracji publicznej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, instytucje oświatowe, żłobki i kluby dziecięce, jednostki pomocy społecznej i służby zdrowia oraz organizacje o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w tym fundacje i stowarzyszenia.

Rozszerzenie możliwości zakupu węgla brunatnego o odbiorców instytucjonalnych jest odpowiedzią na zainteresowanie tych podmiotów ofertą PGE. Sprzedaż węgla z kopalni w Bełchatowie i Turowie jest uzupełnieniem naszej sprzedaży węgla kamiennego i stanowi kolejne ułatwienie dla klientów w dostępie do tego surowca. Celem wszystkich podejmowanych przez nas działań jest zapewnienie bezpieczeństwa cieplnego i ułatwianie dostępu do paliw opałowych - powiedział prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

Węgiel dla indywidualnych 

Od ponad dwóch tygodni kopalnie Grupy PGE sprzedają już węgiel brunatny odbiorcom indywidualnym.

Szczegółowe zasady sprzedaży węgla brunatnego z kopalń PGE GiEK znajdują się na stronie internetowej PGE w zakładce „Sprzedaż węgla brunatnego” oraz na stronach Kopalni Turów i Kopalni Bełchatów w zakładkach "Oferta" Dla wszystkich odbiorców obowiązują te same cenniki poszczególnych frakcji węgla brunatnego.

Jak złożyć zamówienie

Żeby złożyć zamówienie należy skontaktować się telefoniczne z infoliniami punktów sprzedaży węgla, które czynne są w godz. 7:00-15:00 w dni robocze: Infolinia Kopalni Bełchatów – 42 222 2130; Infolinia Kopalni Turów - 42 222 2224.

Limity zakupu węgla dla odbiorców indywidualnych wynoszą od 2 do 6 ton i od 2 do 26 ton dla odbiorców instytucjonalnych. 

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk