more_horiz
Gospodarka

Lotnisko Chopina w Warszawie. Podróżni proszeni są o wcześniejszy przyjazd na lotnisko

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2022 14:38
Warszawskie Lotnisko Chopina apeluje, aby z uwagi na możliwe wydłużenie czasu oczekiwania do punktów kontroli bezpieczeństwa, przybywać wcześniej na lotnisko. Dotyczy to wszystkich lotów - zarówno regularnych, jak i czarterowych.
Na lotnisko należy przybyć 2 godziny przed lotem średniodystansowym i 3 godziny przed lotem dalekodystansowym
Na lotnisko należy przybyć 2 godziny przed lotem średniodystansowym i 3 godziny przed lotem dalekodystansowymFoto: Shutterstock/Albin Marciniak

Na lotnisko należy przybyć 2 godziny przed lotem średniodystansowym i 3 godziny przed lotem dalekodystansowym i międzykontynentalnym. Aktualna sytuacja wynika z dużej liczby zachorowań operatorów kontroli bezpieczeństwa w tegorocznym sezonie grypowym.

"Ze strony zarządzającego lotniskiem na bieżąco monitorujemy sytuację i dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować problemy. Zamknęliśmy m.in. część punktów niemających wpływu na obsługę pasażerów, w tym wybrane przejścia dla pracowników" - dodało Lotnisko Chopina.

Rośnie liczba pasażerów

21 grudnia lotnisko Chopina obsłużyło 14 milionowego pasażera w 2022 r. To wynik gorszy od statystyk w 2019 r., ale o wiele lepszy od statystyk z 2020 oraz 2021 r. Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze komentuje, że lotnictwo wraca do normalności. Przyszłoroczne wyniki lotniska Chopina będą natomiast zależeć od kondycji ruchu biznesowego.

Przedstawiciele PPL wskazują, że do końca roku największe polskie lotnisko powinno obsłużyć do 15 milionów pasażerów. Byłoby to o 3 miliony pasażerów mniej niż w rekordowym 2019 r.

Prezes PPL Stanisław Wojtera powiedział, że to zdecydowanie lepszy wynik od prognoz tworzonych na początku tego roku.

Czytaj także:


IAR/PAP/PR24.pl/mk