X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Gender na rynku pracy, czyli seksizm w portfelu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 11:23
Szklany sufit, czyli niewidzialne bariery, które mimo zdolności i wykształcenia kobiety - nie pozwalają jej na awans czy lepsze zarobki nadal istnieją.
Audio
  • Seksizm w portfelu, czyli dlaczego kobiety nadal zarabiają mniej. O problemie szklanego sufitu w Jedynce rozmawiała Karolina Mózgowiec z Łukaszem Komudą z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych
Gender na rynku pracy, czyli seksizm w portfelu
Foto: Glow Images/East News

Nie zmienia tego nawet prawo, które umożliwiają równouprawnienie kobiet i mężczyzn. - Wciąż panie zarabiają mniej od panów mówi Łukasz Komuda z Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Szklany sufit

Szklany sufit to ograniczenie w rozwoju kariery zarówno, awansów jak i podwyżek, które nie wynika z oceny merytorycznej pracownika. Związane jest z rangą społeczną, którą nasza kultura przypisuje płci, rasie czy pochodzeniu. – Problem nadal występuje, świadczą o tym statystyki zarobków w poziome na płeć – wyjaśnia Łukasz Komuda.

Kobiety mają trudniej

Z badań Eurostatu tzw. gender gap wynika, że w Polsce kobiety zarabiaj o 6,4 proc. mniej niż mężczyźni. Inne badania pokazują nawet większe dysproporcje.

To jest związane z metodologią badań. – Taka sytuacja wynika z faktu, że nie mamy polityki prorodzinnej, która wyrównuje możliwości – wyjaśnia specjalista. -  Nic dziwnego, że Polki tak bardzo opóźniają okres macierzyństwa – dodaje.

Raport NIK potwierdza problem

Wynagrodzenia kobiet i mężczyzn zbadała też ostatnio Najwyższa Izba Kontroli. Okazało się, że w jednostkach administracji publicznej mężczyźni mają o 10 procent wyższe płace.

Karolina Mózgowiec, abo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Huebner: Polki są niesłychanie przedsiębiorcze

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 16:09
- Trzeba im tylko stworzyć warunki do rozwoju - mówi prof. Danuta Huebner.
rozwiń zwiń