more_horiz
Gospodarka

Dobra sytuacja na rynku pracy, firmy szukają speców od HR

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 19:32
- Barometrem tego, co dzieje się na rynku pracy jest sytuacja specjalistów z branży HR oraz z działów marketingu - mówi Urszula Zając-Pałdyna z grupy Pracuj.pl.
Audio
  • - Firmy poszukują specjalistów do działów HR i marketingu, oznacza to, że dobrze dzieje się na rynku pracy. Potrzebują osób, które będą zatrudniać, obsługiwać pracowników i dbać o to, jak firma jest postrzegana na rynku pracy i marketing i wizerunek danej organizacji - mówi Urszula Zając-Pałdyna z grupy Pracuj.pl. /Grażyna Raszkowska, Naczelna Reda
Dobra sytuacja na rynku pracy, firmy szukają speców od HR
Foto: Glow Images/East News

- Jeżeli firmy zatrudniają, jeżeli poszukują specjalistów do działów HR i marketingu, oznacza to, że dobrze dzieje się na rynku pracy. Potrzebują osób, które będą zatrudniać, obsługiwać pracowników i dbać o to, jak firma jest postrzegana na rynku pracy i marketing i wizerunek danej organizacji - dodaje gość Polskiego Radia 24.

Ogromne wzrosty zatrudnienia

Według niej pierwsze osoby, które są zazwyczaj zwalniane w momencie gorszej sytuacji na rynku pracy to marketingowcy i HR-owcy. - Na szczęście, i to bardzo cieszy, teraz mamy bardzo pozytywne wiadomości z rynku pracy. Specjalistów ds. HR zatrudniamy coraz więcej. Z naszych analiz wynika, że wzrosty są bardzo duże. W porównaniu z poprzednim kwartałem wzrost sięga kilkunastu procent. W porównaniu z poprzednim rokiem 24 proc. - twierdzi.

Gdzie są najbardziej poszukiwani?

- Najbardziej pożądani są teraz specjaliści ds. rekrutacji, employee rebrandingu, czyli wizerunku pracodawcy, także specjaliści od twardego HR. Wszyscy oni są szukani przede wszystkim w branżach: bankowość, finanse, ubezpieczenia, sprzedaż, handel - twierdzi Urszula Zając-Pałdyna.

Grażyna Raszkowska/mp

Zobacz więcej na temat: praca pracodawcy rynek pracy