X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dobra sytuacja na rynku pracy, firmy szukają speców od HR

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2015 19:32
- Barometrem tego, co dzieje się na rynku pracy jest sytuacja specjalistów z branży HR oraz z działów marketingu - mówi Urszula Zając-Pałdyna z grupy Pracuj.pl.
Audio
  • - Firmy poszukują specjalistów do działów HR i marketingu, oznacza to, że dobrze dzieje się na rynku pracy. Potrzebują osób, które będą zatrudniać, obsługiwać pracowników i dbać o to, jak firma jest postrzegana na rynku pracy i marketing i wizerunek danej organizacji - mówi Urszula Zając-Pałdyna z grupy Pracuj.pl. /Grażyna Raszkowska, Naczelna Reda
Dobra sytuacja na rynku pracy, firmy szukają speców od HR
Foto: Glow Images/East News

- Jeżeli firmy zatrudniają, jeżeli poszukują specjalistów do działów HR i marketingu, oznacza to, że dobrze dzieje się na rynku pracy. Potrzebują osób, które będą zatrudniać, obsługiwać pracowników i dbać o to, jak firma jest postrzegana na rynku pracy i marketing i wizerunek danej organizacji - dodaje gość Polskiego Radia 24.

Ogromne wzrosty zatrudnienia

Według niej pierwsze osoby, które są zazwyczaj zwalniane w momencie gorszej sytuacji na rynku pracy to marketingowcy i HR-owcy. - Na szczęście, i to bardzo cieszy, teraz mamy bardzo pozytywne wiadomości z rynku pracy. Specjalistów ds. HR zatrudniamy coraz więcej. Z naszych analiz wynika, że wzrosty są bardzo duże. W porównaniu z poprzednim kwartałem wzrost sięga kilkunastu procent. W porównaniu z poprzednim rokiem 24 proc. - twierdzi.

Gdzie są najbardziej poszukiwani?
- Najbardziej pożądani są teraz specjaliści ds. rekrutacji, employee rebrandingu, czyli wizerunku pracodawcy, także specjaliści od twardego HR. Wszyscy oni są szukani przede wszystkim w branżach: bankowość, finanse, ubezpieczenia, sprzedaż, handel - twierdzi Urszula Zając-Pałdyna.

Grażyna Raszkowska/mp

Zobacz więcej na temat: praca pracodawcy rynek pracy

Czytaj także

Spór o poziom płac i warunków pracy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 18:05
Pracownicy są bezwzględnie wykorzystywani przez pracodawców – twierdzą związkowcy i obrońcy pracobiorców. Koszty pracy są za duże – oceniają środowiska pracodawców. Kto ma rację?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W 2015 r. wzrośnie liczba ofert pracy. Nie tylko w sektorze informatycznym

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2015 15:41
To powinien być dobry rok dla osób poszukujących pracy czy większych zarobków. Eksperci szacują, że w 2015 r. na rynku przybędzie dużo nowych ofert i to w wielu sektorach, nie tylko związanych z informatyką. Tyle, że emigranci raczej z tego boomu nie będą chcieli skorzystać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynek pracy: Polacy zmieniają pracę głównie dla pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 21:02
54 proc. pracowników, badanych przez firmę Randstad zmienia pracę, gdyż chce poprawić warunki finansowe. Drugim z kolei najczęściej wymienianym powodem jest poszukiwanie pracy stałej.
rozwiń zwiń