X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ile chcą zarabiać studenci, a ile uczniowie?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2015 16:03
Uczniowie zadeklarowali, jaka wysokość wynagrodzenia byłaby dla nich satysfakcjonująca i jaką propozycję płacy musieliby otrzymać, aby rozważyć przyjęcie oferty ze strony firmy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Glowimages

Okazuje się, że uczniowie różnych kierunków mają odmienne oczekiwania płacowe. Uczący się na fryzjerów i sprzedawców zadeklarowali, że są w stanie podjąć pracę, w której ich zarobki wyniosą 1 200 PLN netto, natomiast zadowoli ich wynagrodzenie w wysokości kolejno 1 700 PLN i 1 600 PLN miesięcznie. Najwyższe oczekiwania płacowe mieli uczniowie techników o profilu elektrycznym, mechatronicznym, budowniczym, mechanicznym i teleinformatycznym.

Najniższa możliwa pensja, za którą podjęliby pracę, wahała się od 1 800 do 2 000 PLN netto miesięcznie, natomiast tę grupę uczniów zadowoli przeciętnie 2 500 PLN miesięcznie i więcej. Co ciekawe, uczniowie liceów ogólnokształcących mieli wyższe wymagania płacowe niż technicy ekonomiści, hotelarstwa czy logistyki, mimo że nie posiadają wykształcenia kierunkowego.

Oczekiwania płacowe studentów są wyższe

Najwyższe wymagania i oczekiwania płacowe mieli studenci. Posiadają oni wysokie poczucie swoich kompetencji, dodatkowo znają już rynek pracy.

Studenci na kierunkach technicznych posiadali wyższe oczekiwania płacowe niż osoby studiujące na kierunkach humanistycznych, społecznych i innych. Najwyższe oczekiwania płacowe mieli studenci na kierunkach: transport, informatyka, automatyka i robotyka, którzy podjęli naukę na wiodących uczelniach wyższych. Studenci transportu z wiodących ośrodków przeciętnie byliby zadowoleni z wynagrodzenia w wysokości 4 000 PLN netto miesięcznie. Studentów tego kierunku z innych ośrodków usatysfakcjonowałby płaca w wysokości 2 500 PLN. Co ciekawe, kwota ta jest granicą, która określa wysokość wynagrodzenia, poniżej której studenci z wiodących ośrodków nie podjęliby zatrudnienia. Najniższe oczekiwania, spośród osób na studiach technicznych, mieli studenci inżynierii środowiska i logistyki. Niezależnie od ośrodka podejmą oni pracę, w której wynagrodzenie netto wyniesie 1 800 PLN, a zadowoleni będą jeżeli będą zarabiać 2 500 PLN.

Niższe oczekiwania finansowe mieli studenci kierunków nietechnicznych. W poniższym zestawieniu najniżej uplasowały się osoby na pedagogice, filologii germańskiej, ochronie środowiska i wychowaniu fizycznym. Podjęliby pracę, gdzie wynagrodzenie wynosiłoby 1 500 – 1 600 PLN netto miesięcznie, a zadowalające dla nich byłoby wynagrodzenie w wysokości 2 000 PLN netto.

www.wynagrodzenia.pl

Zobacz więcej na temat: pieniądze średnia krajowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak