more_horiz
Gospodarka

Porozumienie JSW z wierzycielami

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 13:35
Jastrzębska Spółka Węglowa ma więcej czasu na spłacenie swoich zobowiązań. To efekt nowej umowy z wierzycielami, którym spółka winna jest w sumie około 1,3 mld złotych.
Audio
  • Jednym z takich działań jest przeniesienie części załóg Ruchu Jas-Mos oraz KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. - poinformował prezes JSW Tomasz Gawlik
JSW będzie oszczędzać w zakresie produkcji handlu i zakupów, tak by doprowadzić do obniżenia łącznych kosztów działalności o około 1,6 mld złotych do roku 2025. Prezes Gawlik dodaje, że plan jest bardzo konserwatywny
JSW będzie oszczędzać w zakresie produkcji handlu i zakupów, tak by doprowadzić do obniżenia łącznych kosztów działalności o około 1,6 mld złotych do roku 2025. Prezes Gawlik dodaje, że plan jest bardzo konserwatywnyFoto: Mat. prasowy JSW

W ramach zawartego porozumienia wydłużono harmonogram spłaty obligacji o 5 lat. JSW ponadto przedstawiła plan działania mający poprawić wynik finansowy Grupy Kapitałowej, a co za tym idzie - osiągnąć długofalową rentowność.

Jednym z takich działań jest przeniesienie części załóg Ruchu Jas-Mos oraz KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. - poinformował prezes JSW Tomasz Gawlik.
- Zakładamy, że na koniec przyszłego roku czyli na koniec 2017 zatrudnienie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej będzie oscylowało na poziomie 20 tysięcy 600 pracowników i to obejmuje wszystkie elementy, zarówno przejścia pracowników do SRK jak i odejścia części pracowników na emerytury - powiedział prezes Gawlik.

Trzeba obciąć koszty o 1,6 mld zł  

Dodatkowo, JSW będzie oszczędzać w zakresie produkcji handlu i zakupów, tak by doprowadzić do obniżenia łącznych kosztów działalności o około 1,6 mld złotych do roku 2025. Prezes Gawlik dodaje, że plan jest bardzo konserwatywny.
- Ponieważ historia pokazała, że niestety trzeba twardo stąpać po ziemi, przewidując przyszłość. Rynek bardzo zweryfikował prognozy, które były definiowane w przyszłości, stad znaleźliśmy się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej. To spowodowało, że obecne plany są bardzo realne oparte o konserwatywne założenia - dodaje prezes Gawlik.
Plan restrukturyzacyjny spółki zakłada także pozyskanie finansowania zewnętrznego na realizację inwestycji w kopalniach Budryk oraz Knurów-Szczygłowice. Dzięki modernizacji ma się tam zwiększyć produkcja węgla koksowego.

IAR, abo

Zobacz więcej na temat: jastrzębska spółka węglowa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem