more_horiz
Gospodarka

Nowy sposób oszustów. ZUS ostrzega przed zawirusowanymi mailami

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 10:58
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed mailami, zawierającymi w załączniku rzekomą fakturę od ZUS-u. Tak naprawdę jest to plik zawierający wirusa.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Who is Danny/Shutterstock

- W ostatnich dniach do części klientów ZUS trafiły maile, rzekomo od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,  z informacją o konieczności opłacenia faktury wystawionej przez sam ZUS. Do wiadomości załączony jest plik z fakturą. Jego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera, blokadą dostępu do plików, czy przechwyceniem wrażliwych danych, np. loginów i haseł bankowości elektronicznej, czy mediów społecznościowych - czytamy w komunikacie ZUS. Zakład radzi, by takie maile najlepiej od razu kasować.

W razie wątpliwości można się też skontaktować z infolinią ZUS pod numerem 22 560 16 00.

ZUS podkreśla, że nigdy nie przesyła "zwykłym" klientom faktur ani innej, wrażliwej dokumentacji e-mailem. Z takich usług mogą korzystać tylko użytkownicy platformy PUE.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, komunikat, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słabości i nieuwaga mogą słono kosztować - ostrzegają bankowcy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 17:36
Oszuści nie odpuszczają, a banki znów ostrzegają. Wyjątkowa okazja w sieci! Towar po bardzo niskiej cenie, albo za darmo! To może wskazywać na atak phishingowy, za pomocą którego przestępcy próbują dostać się do pieniędzy klientów banków.
rozwiń zwiń