X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Powstało kompendium wiedzy o PPK

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 08:06
Pracownicze Plany Kapitałowe coraz bliżej, a okazuje się, ze świadomość pracodawców, w tym również agencji zatrudnienia, dotycząca PPK nadal pozostawia wiele do życzenia. W celu szerzenia wiedzy na temat nowych obowiązków Polskie Forum HR przygotowało kompendium wiedzy na temat PPK - tłumaczy Agnieszka Zielińska, kierownik Polskiego Forum.
Audio
  • Powstało kompendium wiedzy o PPK (Justyna Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Od 2014 roku coraz więcej badanych Polaków deklaruje, że żyje im się dobrze lub bardzo dobrze.
Od 2014 roku coraz więcej badanych Polaków deklaruje, że żyje im się dobrze lub bardzo dobrze.Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

- Prace nad ustawą trwały bardzo długo, mówiło się o niej bardzo dużo, ale ja mam wrażenie, że pracodawcy nie są do końca świadomi tego, z czym się kończy wejście w życie ustawy o PPK w przyszłym roku. Szczególnie chodzi tu o pracodawców, którzy zatrudniają pracowników tymczasowych. W świadomości pracodawców 'zakotwiczył' się pomysł, że PPK dotyczą pracowników zatrudnionych na umowy kodeksowe. Tak nie jest. Dotyczą one też pracowników tymczasowych. Odpowiadając na liczne telefony postanowiliśmy przygotować bardzo przystępną informację - wskazuje.

Kompendium zawiera podstawowe informacje o obowiązkach pracodawców wynikających z nowej ustawy. To ważna wiedza, bo kłopotów pracodawcy mogą mieć sporo. Zdaniem Agnieszki Zielińskiej dla firm problemem mogą być koszty PPK czy procedury administracyjne

Zgodnie z ustawą, Pracownicze Plany Kapitałowe będą powszechnym i dobrowolnym systemem oszczędzania na emeryturę. W program mają być zaangażowane państwo, pracodawcy i pracownicy.    

Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku z półrocznym vacatio legis. Największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, zaczną stosować przepisy ustawy od 1 lipca 2019 r.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Eksperci zgodni: PPK dobrym rozwiązaniem

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 10:28
Eksperci, goście "Rządów Pieniądza" pozytywnie patrzą na Pracownicze Plany Kapitałowe, które od nowego roku będą zachęcać Polaków do oszczędzania na jesień życia. Wczoraj wieczorem Sejm uchwalił ustawę w tej sprawie.
rozwiń zwiń