X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Powstało kompendium wiedzy o PPK

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 08:06
Pracownicze Plany Kapitałowe coraz bliżej, a okazuje się, ze świadomość pracodawców, w tym również agencji zatrudnienia, dotycząca PPK nadal pozostawia wiele do życzenia. W celu szerzenia wiedzy na temat nowych obowiązków Polskie Forum HR przygotowało kompendium wiedzy na temat PPK - tłumaczy Agnieszka Zielińska, kierownik Polskiego Forum.
Audio
  • Powstało kompendium wiedzy o PPK (Justyna Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Andrey_Popov/Shutterstock.com

- Prace nad ustawą trwały bardzo długo, mówiło się o niej bardzo dużo, ale ja mam wrażenie, że pracodawcy nie są do końca świadomi tego, z czym się kończy wejście w życie ustawy o PPK w przyszłym roku. Szczególnie chodzi tu o pracodawców, którzy zatrudniają pracowników tymczasowych. W świadomości pracodawców 'zakotwiczył' się pomysł, że PPK dotyczą pracowników zatrudnionych na umowy kodeksowe. Tak nie jest. Dotyczą one też pracowników tymczasowych. Odpowiadając na liczne telefony postanowiliśmy przygotować bardzo przystępną informację - wskazuje.

Kompendium zawiera podstawowe informacje o obowiązkach pracodawców wynikających z nowej ustawy. To ważna wiedza, bo kłopotów pracodawcy mogą mieć sporo. Zdaniem Agnieszki Zielińskiej dla firm problemem mogą być koszty PPK czy procedury administracyjne

Zgodnie z ustawą, Pracownicze Plany Kapitałowe będą powszechnym i dobrowolnym systemem oszczędzania na emeryturę. W program mają być zaangażowane państwo, pracodawcy i pracownicy.    

Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku z półrocznym vacatio legis. Największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, zaczną stosować przepisy ustawy od 1 lipca 2019 r.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rządy Pieniądza". Eksperci zgodni: PPK dobrym rozwiązaniem

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 10:28
Eksperci, goście "Rządów Pieniądza" pozytywnie patrzą na Pracownicze Plany Kapitałowe, które od nowego roku będą zachęcać Polaków do oszczędzania na jesień życia. Wczoraj wieczorem Sejm uchwalił ustawę w tej sprawie.
rozwiń zwiń