X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

MRiRW: KE popiera odstrzał dzików, jako sposób na ASF

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 19:30
Resort rolnictwa potwierdził, że Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności Komisji Europejskiej (DG SANTE) popiera odstrzał dzików, jako działanie w zakresie zwalczania ASF w Polsce.
Zdaniem Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności odstrzał dzików jest skuteczną metodą ograniczania rozprzestrzeniania się ASF.
Zdaniem Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności odstrzał dzików jest skuteczną metodą ograniczania rozprzestrzeniania się ASF.Foto: Pixabay

W opinii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) odstrzał to skuteczna metoda ograniczania rozprzestrzeniania się ASF. Odstrzał taki jest zgodny zarówno z prawem polskim, jak i przepisami Unii Europejskiej. 

Zarówno Komisja Europejska, jak i EFSA uznały, że populacja dzików odgrywa istotną rolę w rozprzestrzenianiu się choroby i jej przetrwaniu w środowisku.

Strategia UE w zakresie kontroli ASF wynika z opinii EFSA i międzynarodowych zaleceń, które zostały wypracowane w oparciu o dostępną wiedzę naukową oraz doświadczenia i skuteczne praktyki państw dotkniętych chorobą.

Wskazują one, że w obszarach wolnych od ASF należy dążyć do redukcji populacji dzika, w celu ograniczenia szerzenia się tej choroby.

MRiRW, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ASF - wspólny problem wschodu i zachodu Europy

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 08:08
Kraje Unii Europejskiej zwierają szyki w walce z afrykańskim pomorem świń. Co więcej, chcą ścisłej współpracy z Białorusią, Ukrainą i Rosją, z których ASF rozprzestrzenił się na zachód. Wszyscy liczą też na efekty wytężonej pracy naukowców, którzy dążą do opracowania szczepionki na chorobę. Mówiono o tym w czasie niedawnego spotkania w Warszawie, w którym wzięli udział przedstawiciele Unii i krajów zza naszej wschodniej granicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: decyzja ws. odstrzału dzika jest racjonalna

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 09:01
– Szanuję decyzję ministra Henryka Kowalczyka ws. odstrzału, bo jest bardzo racjonalna i odpowiada oczekiwaniom – stwierdził na antenie Trójki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak UE radzi sobie z dużą populacją dzików?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:54
- W krajach, w których występuje zagrożenie zakażenia wirusem, podjęto działania mające na celu radykalne ograniczane liczby dzików – mówią w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl naukowcy.
rozwiń zwiń