X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wakacyjne wyjazdy: jak bezpiecznie podróżować pociągiem?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 15:03
Niedawno Fundacja PKP przystąpiła do Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a jednym z głównych celów Fundacji jest właśnie działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa na kolei, na dworcach, peronach, na przejazdach i przejściach kolejowych.
Audio
  • Jak bezpiecznie podróżować koleją, mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Kucharek prezes Fundacji Grupy PKP./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Maria Sbytova

Jak wyjaśnia gość radiowej Jedynki, fundacja od 5 lat zajmuje się poprawą bezpieczeństwa na kolei

− Cel ten realizujemy w różny sposób – mówiła w radiowej Jedynce Katarzyna Kucharek prezes Fundacji Grupy PKP.

− Przede wszystkim prowadzimy działania edukacyjne, zachęcamy do modernizacji i działamy na rzecz egzekwowania obowiązującego prawa – mówi gość radiowej Jedynki.

 − Prowadziliśmy „Szkołę Przyjazną Bezpieczeństwu”, czyli ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych, wydaliśmy książeczki ,,Beni uczy bezpieczeństwa.

Jak wyjaśnia, z książeczki „Beni teaches you to behave safely”, dzieci mogą dowiedzieć się m.in. o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej oraz urządzeń elektrycznych podczas podróży pociągiem.

 Książeczka po polsku i po angielsku dostępna jest na dworcach.

− Mamy też projekt „Bezpieczna Kolej” (realizowany od 2016 r.), polegający m.in. na udziale przedstawicieli Fundacji w międzynarodowych grupach roboczych dot. bezpieczeństwa, choćby takich jak Międzynarodowy Związek Kolei (UIC - International Union of Railways), Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU - International Road Transport Union) czy Międzynarodowy Dzień na Przejazdach Kolejowo-Drogowych (ILCAD - International Level Crossing Awareness Day) – mówi gość Jedynki.

Misją Fundacji jest też pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej, a także wspieranie środowisk związanych z koleją.

Sylwia Zadrożna, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak