X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:11
Dlaczego warto ubezpieczać się przy wyjazdach za granicę, mówił w audycji Bardzo Ważny Projekt w radiowej Trójce Marcin Grabiec, ekspert Ocenapolis.pl.
Audio
  • Dlaczego warto ubezpieczać się przy wyjazdach za granicę, mówił w audycji Bardzo Ważny Projekt w radiowej Trójce Marcin Grabiec, ekspert Ocenapolis.pl. /Arkadiusz Ekiert/.
Jak wynika z badań, ok. 30 proc. Polaków wyjeżdżających turystycznie za granicę, nie wykupuje tego ubezpieczenia
Jak wynika z badań, ok. 30 proc. Polaków wyjeżdżających turystycznie za granicę, nie wykupuje tego ubezpieczeniaFoto: shutterstock, Halfpoin

Jak wynika z badań, ok. 30 proc. Polaków wyjeżdżających turystycznie za granicę, nie wykupuje tego ubezpieczenia.

Jak wyjaśnia gość Trójki, ubezpieczenie turystyczne działa podobnie jak AutoCasco przy ubezpieczeniu samochodu.

 – Pokrywa nam niespodziewane wydatki, gdy coś się stanie – mówi Marcin Grabiec.

I wymienia koszty pobytu w szpitalu, transportu z miejsca niebezpiecznego, leczenia.

Jak tłumaczy, są to ubezpieczenia, gdy spotka nas coś złego, dlatego może nie wykupujemy go, myśląc, że podczas urlopu nie spotka nas nic złego.

− Tymczasem z badań wynika, że aż jedna trzecia wyjeżdżających Polaków mówi, że spotkało ich zdarzenie, którego się nie spodziewali, a co popsuło im wyjazd – mówi ekspert.

Nie masz ubezpieczenia turystycznego – płacisz za leczenie z własnej kieszeni

− Takim zdarzeniem może być złamanie nogi, pobyt w szpitalu, który poza granicami jest bardzo kosztowny. A brak ubezpieczenia sprawia, że samemu trzeba pokryć te koszty - np. pobyt w szpitalu w Hiszpanii po złamaniu ręki kosztował turystę ponad 100 tys. złotych – mówi gość Trójki.

Jak dodaje, warto zastanowić się, czy ryzykować aż tak dużo, zważywszy, że ubezpieczenia turystyczne nie są aż tak kosztowne.

− Za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i podstawowego zabezpieczenia na wypadek choroby, wykupione na 14 dni, płaci się ok. 60 złotych – mówi ekspert.

Podkreśla jednocześnie, że wykupując ubezpieczenie turystyczne, warto się zapoznać z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, które określają, jakie przypadki zdarzeń ubezpieczamy. Bardzo często wykluczają one np. ekstremalne sporty – np. przelot lotnią.

− Dlatego przed wykupieniem ubezpieczenia warto dopytać się o jego zakres, porównać ceny w porównywarkach ubezpieczeniowych – mówi ekspert.

Arkadiusz Ekiert, jk  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bardzo Ważny Projekt" Przezorny zawsze ubezpieczony. Jakie polisy warto kupić na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 18:56
Wakacje kojarzą nam się głównie z rzeczami przyjemnymi, ale czasami rzeczy potrafią wymknąć się spod kontroli. By choć trochę złagodzić skutki nieprzyjemnych przygód w czasie wyjazdów, warto wykupić ubezpieczenie. O tym, jakie polisy są przydatne w czasie wakacji, mówił w programie "Bardzo Ważny Projekt" Marcin Tarczyński z Polskiej Izby Ubezpieczeń.
rozwiń zwiń