X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Udrożnienie turystycznej drogi wodnej na Mazury coraz bliżej. Trwają prace projektowe

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 07:33
Postępują prace nad udrożnieniem turystycznej drogi wodnej z Warszawy na Mazury. Inwestycję zapowiedziało w ubiegłym roku ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.
Audio
  • Grzegorz Witkowski: teraz czas na opracowanie projektu uwarunkowań techniczno-środowiskowych dla tej drogi wodnej: (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Erwin Nowak/Pixabay

W Katowicach wiceminister w tym resorcie Grzegorz Witkowski powiedział Polskiemu Radiu, że w czerwcu udało się uruchomić marinę w Ostrołęce.

Inwestycja nabiera tempa

Teraz czas na kolejny etap, to opracowanie projektu uwarunkowań techniczno-środowiskowych dla tej drogi wodnej.

- Już zleciliśmy takie prace jako Wody Polskie. To jest połączenie przez Narew i Pisę do Piszu. Musimy zrobić minimum jedną śluzę, takie podpiętrzenie w Piszu. Zajmie to nam razem z dokumentacją projektową od dwóch do trzech lat. Koszt niebagatelny - kilkadziesiąt milionów złotych, ale rozłożone na trzy, cztery lata pozwoli na zrealizowanie tej inwestycji, ona będzie miała charakter turystyczny i rekreacyjny" - powiedział Grzegorz Witkowski. 

Podczas konwencji programowej PiS i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej zapowiedział, że za tydzień nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na przekop Mierzei Wiślanej.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Gróbarczyk: rząd chce rozwijać żeglugę śródlądową

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 14:24
Drogi wodne powinny stać się elementami transeuropejskiej sieci transportowej - uważa Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Zaznacyzł, że gospodarcze wykorzystanie rzek wpływa pozytywnie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości, sprzyja lepszemu wykorzystaniu terenów nadrzeczny i pobudza turystykę a sama żegluga śródlądowa jest najbardziej ekologiczną gałęzią transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będzie zagospodarowana Wisła od Gdańska do Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 14:15
W ciągu 18 miesięcy powstanie studium wykonalności zagospodarowania Wisły na odcinku od Gdańska do Warszawy oraz dróg wodnych od Warszawy do granicy z Białorusią i na odcinku od Wisły do Zalewu Wiślanego. Umowę w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk (ZMPG).
rozwiń zwiń