X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przyjazne Prawo: ponad 70 uproszczeń dla biznesu

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 21:00
O przyjętym przez rząd pakiecie „Przyjazne Prawo, zawierającym ponad 70 uproszczeń dla przedsiębiorców, mówił w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki Wojciech Paluch, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.
Audio
  • O pakiecie Przyjazne Prawo, zawierającym ponad 70 uproszczeń dla biznesu mówił w radiowej Trójce Wojciech Paluch, dyrektor Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii./Arkadiusz Ekiert/.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, tsyhun

Wśród nich, gość Trójki wymienia cztery najważniejsze – wydłużenie terminu rozliczenia VAT w imporcie, prawo do błędu w pierwszym roku dla osób fizycznych prowadzących działalność; ochronę konsumencką dla przedsiębiorców oraz umożliwienie rzemieślnikom prowadzenia działalności w formie spółki.

 − To pierwsze jest szczególnie istotne dla importerów i funkcjonowania polskich portów, gdyż wydłuża opłatę cła, tak jak to funkcjonuje w konkurencyjnych dla nas portach, wyjaśnia gość trójki.

− To powinno wzmocnić konkurencyjność naszych portów, mówi Wojciech Paluch.

Druga ważna zmiana obejmująca prawo do błędu nowych przedsiębiorców sprawia, że nie ma kary, jeśli naruszenie zostanie usunięte.

− Czyli zamiast czerwonej – pokazujemy żółtą kartkę – mówi ekspert.

Trzecia zmiana, czyli ochrona konsumencka dla przedsiębiorców, pozwoli przedsiębiorcy na korzystanie z praw przysługujących konsumentom – np. z rękojmi przy zakupie sprzętu nie związanego z jego produkcja – np. sprzętu biurowego.

− Takiej możliwości dotychczas nie miał – mówi ekspert.

Czwarta zamiana umożliwia rzemieślnikom prowadzenia działalności w formie spółki, gdyż dotychczas przejście na status spółki oznaczało utratę statusu rzemieślnika.

Gość uważa, że zapowiadane zmiany powinny wejść w życie od 1 stycznia 2020 r.

Arkadiusz Ekiert, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak