X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Na aktywizację niepełnosprawnych można uzyskać wsparcie. Resort przypomina o pożyczkach

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 14:41
Podmioty ekonomii społecznej mogą ubiegać się o pożyczki na start i rozwój w ramach Krajowego Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej - przypomina resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Maksymalna jednostkowa wartość pożyczki na start wynosi 100 tysięcy złotych, zaś maksymalna wartość pożyczki na rozwój może sięgać 500 tysięcy złotych.
Audio
  • Jacek Misina: osoby niepełnosprawne bardzo chcą pracować a kontakt z innymi ludźmi przynosi im radość (IAR)
  • Krzysztof Michałkiewicz: na początku roku Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej i Solidarnej do 2023 roku. Działania przewidziane w Programie obejmują cztery zakresy tematyczne (IAR)
  • Krzysztof Michałkiewicz: podmioty ekonomii społecznej to między innymi zakłady aktywności zawodowej, kluby integracji społecznej i spółdzielnie socjalne; wiele z nich pomaga na przykład osobom niepełnosprawnym odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Autorstwa VGstockstudio

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz przypomniał, że na początku roku Rada Ministrów przyjęła Krajowy Program Rozwoju Ekonomii Społecznej i Solidarnej do 2023 roku. Działania przewidziane w Programie obejmują cztery zakresy tematyczne: "Solidarna wspólnota lokalna", "Solidarny rynek pracy", "Konkurencyjna przedsiębiorczość społeczna" i "Solidarne społeczeństwo".

Jak wspierać niepełnosprawnych?

Od 2017 roku do podmiotów ekonomii społecznej trafi niemal 159 milionów złotych. Jak tłumaczy minister Krzysztof Michałkiewicz, podmioty ekonomii społecznej to między innymi zakłady aktywności zawodowej, kluby integracji społecznej i spółdzielnie socjalne. Wiele z nich pomaga na przykład osobom niepełnosprawnym odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie - pracują z nimi, tworzą dla nich miejsca pracy oraz placówki, gdzie niepełnosprawni mogą poczuć się ważni i docenieni.

Radość i spełnienie

Jak mówił Jacek Misina - manager spółdzielni socjalnej Równość, prowadzącej usługi gastronomiczne i zatrudniającej osoby chorujące psychicznie, osoby niepełnosprawne bardzo chcą pracować a kontakt z innymi ludźmi przynosi im radość. Dodał, że takie osoby mogą pracować praktycznie w każdej dziedzinie gastronomii, jako pracownicy obsługi czy kelnerzy. Co ważne - podkreślił - sam fakt, że pracują, sprawia im radość i satysfakcję.

Z ostatnich danych podanych przez MRPiPS wynika, że do czerwca tego roku w podmiotach ekonomii społecznej zostało utworzonych 550 miejsc pracy oraz udzielono 623 pożyczki.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: 110 mln zł na opiekę wytchnieniową dla opiekunów osób niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 07:15
- Planujemy przeznaczyć 110 mln zł na program opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób niepełnosprawnych - poinformowała szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Samorządy będą mogły starać się o dofinansowanie do 80 proc. kosztów realizacji tego programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Ministerstwie Rodziny zaprezentowano program "Stabilne Zatrudnienie"

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 12:23
Podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w administracji publicznej to główny cel programu "Stabilne Zatrudnienie". Pełnomocnik Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz przedstawiając program zaznaczył, że zaplanowane działania są częścią rządowego programu "Dostępność Plus", zakładającego eliminację barier w dostępie osób niepełnosprawnych do zatrudnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

K. Michałkiewicz o 500+ dla niepełnosprawnych: chcemy, żeby ustawa weszła od 1 października

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 09:00
Wnioski o 500-złotowe świadczenie dla dorosłych osób niepełnosprawnych można będzie składać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych lub Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Mówił o tym w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.
rozwiń zwiń