X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rozpoczyna się budowa dwóch odcinków S7. Minister: chcemy znieść wykluczenie komunikacyjne

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:15
Na północnym Mazowszu zainaugurowano budowę dwóch nowych odcinków trasy S7. Inwestycje w sieć dróg krajowych i lokalnych w Polsce mają znieść wykluczenie komunikacyjne i wzmocnić rozwój gospodarczy - podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wziął udział w uroczystym rozpoczęciu prac budowlanych.
Inauguracja budowy
Inauguracja budowyFoto: TT/Szymon Huptyś

Jak podaje Generala Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, inwestycja obejmie dwa odcinki S7 o łącznej długości 35,7 km: Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km). Ich wykonawcą będzie konsorcjum firm STRABAG i STRABAG Infrastruktura Południe.

Odcinek Strzegowo - Pieńki kosztował będzie 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk 311,7 mln zł. Planowany termin zakończenia obu kontraktów to drugi kwartał 2021 r. 

Szybciej z Gdańska do Warszawy

PiS dotrzymuje słowa. Deklarowaliśmy, że zbudujemy drogę ekspresową S7 między Warszawą a Gdańskiem i to się teraz, w tym czasie dzieje - powiedział minister Andrzej Adamczyk podczas piątkowej uroczystości symbolicznego wbicia łopat pod przebudowę dwóch odcinków S7 na Mazowszu. Jak dodał, rozbudowa S7 ma doprowadzić do tego, by trasa ta była "bezpieczna i przewidywalna".

Za dwa lata wygodniej z północy na południe

- Rok 2021 to jest rok, w którym z Warszawy do Gdańska pojedziemy drogą dwujezdniową. To jest rok, w którym również i na południe będziemy mogli przemierzać od Krakowa w kierunku Podhala dwujezdniową Zakopianką, bezpieczną, przewidywalną, jaką wymarzyły pokolenia Polaków – zadeklarował minister infrastruktury.

Andrzej Adamczyk zapowiedział jednocześnie, że na przełomie września i października ma zostać oddana do użytku część drogi S7 "w miejscu, gdzie przysparza ona olbrzymie kłopoty komunikacyjne, tuż przed Rabką”. Dodał, że jednocześnie na drodze S6 „kończony jest i oddawany do użytkowania odcinek tej trasy na wysokości Koszalina.

Walka z wykluczeniem

- Staramy się, aby wspierać programy, które mają na celu walkę z wykluczeniem komunikacyjnym - mam tu na myśli fundusz dróg samorządowych oraz fundusz połączeń autobusowych – przez kosztowny, w szerokim zakresie realizowany program budowy dróg krajowych. Te wszystkie nasze działania składają się na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym – oświadczył minister infrastruktury.

Jak zaznaczył Andrzej Adamczyk, sieć komunikacyjna, która jest obecnie realizowana w Polsce, „sieć drogowa, kolejowa, ale szczególnie ta drogowa, ma znieść to wykluczenie komunikacyjne i znosi je sukcesywnie”, a jednocześnie "ma być swoistym 'silnikiem' rozwoju gospodarczego naszego państwa".

- Dlatego też z takim zaangażowaniem i z taką determinacją realizujemy te przedsięwzięcia – stwierdził szef resortu infrastruktury.


PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: infrastruktura drogi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z Warszawy na południe kierowcy pojadą szybciej. Wkrótce pełne otwarcie nowego odcinka S8

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 07:51
Jest szansa, że na początku października kierowcy w pełni swobodnie pojadą nowym odcinkiem trasy S8 koło Warszawy, który połączy Janki i Mszczonów. Chcemy w całości otworzyć ten odcinek w ciągu miesiąca - zadeklarował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NIK pozytywnie o budowie Via Carpatii

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 08:37
Najwyższa Izba Kontroli chwali budowę trasy Via Carpatia. Z raportu Izby wynika, że dokumentacja jest prowadzona prawidłowo.
rozwiń zwiń