more_horiz
Gospodarka

Nagrody za innowacyjność i skuteczne zarządzanie. Poznaliśmy laureatów Bursztynów Polskiej Gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 07:44
Pięć osób zostało uhonorowanych tegorocznymi "Bursztynami Polskiej Gospodarki". Nagrody przyznano podczas wieczornej gali V Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach.
Audio
  • W Siedlcach wręczono "Bursztyny Polskiej Gospodarki" - relacja Tomasza Marciniuka (IAR)
Laureaci
LaureaciFoto: TT/Ministerstwo Energii

Statuetkę "Bursztyn Polskiej Gospodarki" za skuteczne i konsekwentne wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyfryzacji usług publicznych, m.in. program mObywatel otrzymał minister cyfryzacji Marek Zagórski. Odbierając statuetkę minister zwrócił uwagę, że otrzymuje ją w mieście które testuje niektóre projekty e-usług. W Siedlcach testowano m.in. projekt mObywatel w zakresie elektronicznej legitymacji szkolnej i studenckiej oraz elektroniczne recepty.

- Siedlce sprawdzają się pod tym kątem i za to dziękuję - powiedział minister Marek Zagórski.

"Bursztyn Polskiej Gospodarki" za konsekwentne działania służące zwiększaniu bezpieczeństwa Polski i zdolności obronnych Wojska Polskiego poprzez przyjęcie Planu Modernizacji Technicznej do 2026 roku otrzymał minister obrony Mariusz Błaszczak. W liście, który odczytał wiceminister obrony Paweł Woźny, szef MON zapewnił, że rozwój techniczny sił zbrojnych jest dla niego priorytetem i będzie kontynuowany.

Wojsko i biznes

Statuetką został uhonorowany również generał dywizji Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Wyróżnienie otrzymał za konsekwentne formowanie nowego związku taktycznego w ramach Programu Rozwoju Sił Zbrojnych, a tym samym wzmocnienie potencjału obronnego Polski na wschód od Wisły. Jak powiedział laureat, bursztyn należy się całemu zespołowi jego współpracowników, którzy uwierzyli w niego i podjęli wyzwanie budowy w Siedlcach dowództwa dywizji.

- Rok temu to było wyzwanie. Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że jest sztab dywizji, jest dywizja i od dwóch tygodni jest sztandar - powiedział gen. Gromadziński.

"Bursztyn Polskiego Biznesu" odebrał prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński, wyróżniony za zarządzanie zapewniające stabilność finansową grupy oraz konsekwentne realizowanie strategii spółki wspierającej jej dalszy rozwój. Laureat stwierdził, że jest to nagroda dla ponad 30 tysięcy pracowników, którzy każdego dnia pracują na sukces grupy kapitałowej KGHM.

Ostatnim tegorocznym laureatem został prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, uhonorowany za skuteczną koordynację programów rozwojowych zwiększających długoterminowo potencjał inwestycyjny i gospodarczy Polski. Odbierający nagrodę wiceprezes PFR Bartosz Marczuk powiedział, fundusz jest zaangażowany w wiele kluczowych dla polskiej gospodarki projektów. Dodał, że dla osób pracujących w PFR niezwykle istotny jest patriotyzm gospodarczy.

- Przy naszych decyzjach kierujemy się interesem wspólnoty - powiedział Bartosz Marczuk.

Partnerem medialnym Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Siedlcach jest Polskie Radio 24.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: Siedlce biznes